baner
 
 
 
 
baner
 
2020-02-26
 

Obóz trzeci na Batura Sar założony!

W niedzielę 23 lutego nasi himalaiści, działający na zboczach Batura Sar założyli obóz III na wysokości 6400 metrów, dzień później Mariusz Hatala i Oswald Rodrigo Pereira dotarli na wysokość 6600 metrów.

Mariusz Hatala i Filip Babicz w drodze do C3; fot. Oswald Rodrigo Pereira

 

W piątek 21 lutego z bazy wyruszyli Wojciech Flaczyński, Rafał Fronia i Marco Schwidergall. Wspinacze spędzili noc w obozie I. Kolejnego dnia w drodze do obozu II udało im się wyrwać ze śniegu i lodu kilkaset metrów lin poręczowych. Akcję cały czas utrudniał głęboki śnieg. Zespół spędził noc w obozie II (6000 m).

 

W niedzielę po kilkugodzinnej akcji himalaiści dotarli na wysokość 6400 metrów. Założyli tam obóz III i spędzili jedną noc.

 

Obóz III, wysokość 6400 metrów; fot. Oswald Rodrigo Pereira

 

24 lutego do obozu III dotarli także: Filip Babicz, Mariusz Hatala i Oswald Rodrigo Pereira. Tego samego dnia Mariusz Hatala i Oswald Rodrigo Pereira wyszli wyżej i po kilku godzinach akcji udało się im dotrzeć na 6600 metrów. Następnie wspinacze zeszli do obozu III, w którym spędzili noc. 25 lutego cały zespół wycofał się do bazy ze względu na pogarszające się warunki pogodowe.

 

Mariusz Hatala na wysokości 6600 metrów; fot. Oswald Rodrigo Pereira

 

Aktualnie wyżej wieje huraganowy wiatr, który uczestnicy wyprawy przeczekują w bazie.

 

Źródło: FB Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Piotr
nic się nie ukryje ;)
Widzę wszystko
Pogarszające się warunki pogodowe? Od zeszłego tygodnia, dokładnie od środy 18 lutego już nie padało, ba! wręcz warunki pogodowe są idealne, cały czas mają tam słońce a na najwyższym szczycie było ok. 10-20 km/h wiatru to tyle co nic, obecnie na Śnieżce jest o wiele gorzej bo wieje. Jutro ma padać ale raczej prószyć nic więcej wiaterek bardzo mały, piszę o szczycie a nie tam gdzie baza. Od soboty do czwartku pogoda igła. Na samym szczycie cały czas słonko wiaterek ledwo 5- 10 km/h na godzinę. Jak nie zdobędą szczytu to są frajerzy. Nie poddawać się tylko robić swoje. https://www.mountain-forecast.com/peaks/Batura/forecasts/7795

 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com