baner
 
 
 
 
baner
 
2019-08-09
 

Andrzej Bargiel spróbuje zjechać z Mount Everest na nartach!

Ale wiadomość! Andrzej Bargiel oficjalnie ogłosił swój kolejny cel zjazdowy - Mount Everest (8848 m n.p.m.), z którym zmierzy się już pod koniec września. Jeżeli mu się to uda (a wierzymy, że tak będzie) zostanie pierwszą osobą, która wejdzie na najwyższy szczyt świata bez tlenu, a następnie zjedzie z niego bez odpinania nart.

Andrzej Bargiel podczas ubiegłorocznej wyprawy na K2, zakończonej pierwszym, historycznym zjazdem z wierzchołka góry. Fot. Marek Ogień

 

31-letni zakopiańczyk raptem rok temu z sukcesem zakończył zjazd na nartach z K2 (8611 m n.p.m.), co odbiło się wielkim echem na całym świecie. Tym razem poszedł o krok dalej i zdecydował się na wyższy (choć łatwiejszy technicznie) o prawie 250 m Everest.

 

Wyprawa będzie kolejnym elementem trwającego od 2013 r. projektu HIC SUNT LEONES, w ramach którego Andrzej zjeżdża z najwyższych szczytów świata, takich jak K2, Broad Peak (8051 m n.p.m.) czy Sziszapangma (8013 m n.p.m.).

 

Termin, który nasz skialpinista wybrał sobie na akcję górską to tegoroczna jesień, w czasie której panują świetne warunki narciarskie. Jednak jest to również czas monsunu, podczas którego spada nawet do 20 m śniegu.

 

,,Wtedy nie ma tam wielu ludzi i to jest fajne. Teraz Everest kojarzymy z kolejkami, dużą ilością osób, które usiłują na ten szczyt wejść. Zjazd jest dużym zagrożeniem, bo mógłbym zrzucić na ludzi lawinę. Poza tym, w górach szukam spokoju. Myślę, że ta wyprawa pokaże to miejsce troszeczkę z innej strony, że można w nim znaleźć spokój i przestrzeń do realizacji swoich planów, pomimo tego, że eksploracja tej góry jest dosyć intensywna i naprawdę wchodzi na nią mnóstwo ludzi.” - czytamy w wywiadzie z Andrzejem, który ukazał się za pośrednictwem oficjalnej strony firmy Red Bull - głównego sponsora Polaka. Całość tej rozmowy, w której Bargiel przybliża kulisy projektu znajdziecie tutaj.

 

Rok temu pod K2 pogoda okazała się łaskawa - czy podobnie będzie na zboczach Mount Everest? Fot. Marek Ogień

 

Trzymamy kciuki za udaną wyprawę! Będziemy śledzić na bieżąco jej poczynania i donosić Wam o postępach Andrzeja.

***

Partnerem strategicznym wyprawy jest ogólnopolski deweloper mieszkaniowy Murapol S.A. Partnerem sportowym Andrzeja jest Red Bull. Partnerem wyprawy jest firma Mercedes-Benz Polska. Partnerem sprztowym Andrzeja jest firma Salomon. Kombinezon wyprawowy zapewnia po raz kolejny firma Pająk.

 

Źródło: Red Bull Polska & info własne

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com