baner
 
 
 
 
baner
 

Integrowanie przez Wspinanie zaprasza na jesienne warsztaty na Sycylii!

Po sukcesach jakimi były niewątpliwie organizacja majowej edycji Integrowania przez Wspinanie, która zgromadziła w podkrakowskiej Dolinie Będkowskiej rzeszę bez mała liczącą ponad 900 wspinaczy oraz pierwsze Letnie Warsztaty IPW, połączone z premierowym Letnim Kinem Wspinaczkowym, ekipa IPW pod wodzą Pawła Zielińskiego nie zwalnia tempa! Organizatorzy zapraszają wszystkich początkujących wspinaczy, chcących zakosztować przygody z pionowym światem, na słoneczną Sycylię. Jak zapewniają - trudno o lepsze i bardziej urokliwe miejsce, żeby w komfortowej atmosferze stawiać swoje pierwsze wspinaczkowe kroki. I trudno się z nimi nie zgodzić - kto choćby słyszał o sycylijskim San Vito Lo Capo, wie o czym mowa. A kto nie słyszał, ten koniecznie musi nadrobić. To miejsce śmiało może bowiem pretendować do miana wspinaczkowego raju. ;-)Na oficjalnej stronie IPW czytamy:

 

Kiedy w Polsce kończy się warun, ruszamy na słoneczną Sycylię, gdzie zapraszamy na kolejną edycję warsztatów wspinaczkowych IPW. Przez 7 dni będziemy wspinać się w słońcu, kąpać w ciepłym Morzu Śródziemnym i integrować przy pysznym włoskim winie i jedzeniu. Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby całkowicie początkujące, jak i takie, które już samodzielnie się wspinają. Pomożemy Ci postawić pierwsze kroki w skałach, albo rozwinąć umiejętności.

Podczas warsztatów będziesz wspinać się na wędkę oraz z dolną asekuracją – na prowadzenie. Dowiesz się jak poprawnie przewiązać się na stanowisku i asekurować. Wykwalifikowani instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo i dobiorą poziom dróg wspinaczkowych do Twoich możliwości.

Osoby samodzielnie się wspinające również znajdą coś dla siebie – rejon San Vito Lo Capo oferuje całe spektrum dróg wspinaczkowych o różnym poziomie trudności. Chętnie podpowiemy, w którą drogę się wstawić, aby zrobić kolejną życiówkę!

Wieczory tradycyjnie spędzimy na integracji, ognisku oraz letnim kinie wspinaczkowym!

Więcej szczegółów na temat warsztatów znajdziecie TUTAJ

Z naszej strony możemy śmiało polecić warsztaty organizowane przez IPW. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dwóch wspomnianych na wstępie imprezach i ciężko oprzeć się wrażeniu, że formuła wymyślona przez Pawła oraz wspierających go przyjaciół i wolontariuszy jest nowatorska, żeby nie powiedzieć jedyna w swoim rodzaju. Przede wszystkim olbrzymią wartością dodaną i wyróżnikiem jest fakt, że Integrowanie przez Wspinanie stawia mocno na wprowadzenie nowych adeptów wspinaczki do środowiska, które początkującym może wydawać się obce i hermetyczne. Dlatego w każdej kolejnej imprezie uczestnikom towarzyszą wolontariusze - starsi stażem koledzy i koleżanki, których obecność i koleżeńskie podejście likwidują bariery, które częstokroć występują w innych okolicznościach. Tym bardziej - zachęcamy do wzięcia udziału! :-)

 Źródło: strona IPW/własne

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com