baner
 
 
 
 
baner
 

Integrowanie Przez Wspinanie już w najbliższy weekend

Od piątku do niedzieli (25-27 maja) pole namiotowe Brandysówka pod Sokolicą w Dolinie Będkowskiej stanie się centralnym punktem wspinaczkowej galaktyki… Galaktyki obejmującej wprawdzie krajową scenę, jednak w kontekście teorii względności rozmiar nie ma najmniejszego znaczenia. Najważniejsze, że będzie się działo… 

Pole namiotowe pod Sokolicą; fot. Maciek Urbanik

 

W planach wiele atrakcji, nie tylko związanych bezpośrednio ze wspinaniem – co może sugerować nazwa imprezy – będziemy też mogli smakować wydarzeń z pogranicza sztuki, jak choćby nocny spektakl z wykorzystaniem highline’a czy Aerial silks. Poza tym oczywiście dużo konkretnych zajęć w skałach, spotkania i prelekcje ze sławnymi ludźmi, bieg górski, kiermasz outdoorowy, zawody wspinaczkowe, konkursy, a wieczorem koncert muzyczny i leżakowanie z piwem pod gwiazdami.

 

Program IPW 2018 znajdzieci tu: ipw.info.pl/program/

 

Atrakcja tegorocznej edycji IPW - nocny highline; fot Piotr Drożdż

 

Zapraszamy również na stoisko Magazynu GÓRY, na którym będziecie mogli poczytać czasopisma, kupić przewodniki wspinaczkowe (również zagraniczne) lub zapoznać się z najnowszymi tytułami, jak choćby z książką Wielicki. Jeden dzień z życia.

 

 Aerial silks - występuje Klaudia Bawer; fot Piotr Drożdż


Na tegorocznej edycji Integrowania Przez Wspinanie będziemy mogli spotkać wielu znanych wspinaczy, którzy przyjadą podzielić się z nami swoim doświadczeniem, opowiedzieć o swoich przygodach i spędzić z nami miło czas przy wieczornych ogniskach. Przedstawiamy naszych gości:


Kacper Tekieli

Wybitny wspinacz wysokogórski. Ma na koncie wiele dróg w Tatrach, Alpach, Himalajach i górach USA, głównie zimą. Część z nich pokonał solo. W niecałe 5 godzin wbiegł na Elbrus.

Brał udział w wyprawach na Makalu (8463 m) i Broad Peak Middle (8016 m), w ramach programu „Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015”.

Jest instruktorem wspinaczki sportowej i podzieli się z nami swoim bogatym doświadczeniem oraz prawdziwą pasją do wspinania na najwyższym poziomie.

 

Kinga Ociepka i Wojtek Kozakiewicz (Mama)

Kinga jest jedną z najważniejszych postaci polskiego środowiska wspinaczkowego z ostatnich dwóch dekad. Wiele razy stawała na podium Pucharu Polski w prowadzeniu i boulderingu. Do jej największych osiągnięć możemy zaliczyć dwukrotne Mistrzostwo Świata w prowadzeniu. W skałach ma na swoim koncie przejścia o poziomie VI.7 (8c).

Wojtek to doświadczony i znany twórca filmów outdoorowych. W wyjątkowy sposób portretuje światowej sławy wspinaczy, a jego filmy są licznie nagradzane na festiwalach.

Na Integrowaniu Przez Wspinanie obejrzymy najnowszy film Mama, którego główną bohaterką jest Kinga. Opowiada on o niesamowitym wyzwaniu łączenia wspinaczki na najwyższym światowym poziomie z wychowywaniem dwójki dzieci.

 

Jacek Matuszek, Łukasz Dudek – Alpine Wall Tour

Wybitny alpinistyczny team, który specjalizuje się w wielkich ścianach. Prowadzą razem projekt Alpine Wall Tour, w ramach którego pokonują najbardziej wymagające wielowyciągowe drogi.

Łukasz to pierwszy polski wspinacz, który przekroczył granicę trudności 9a, a później przekraczał ją jeszcze wiele razy, co plasuje go w światowej czołówce wspinaczki. Wielokrotnie stawał na podium Pucharu Polski.

Jacek wspina się na poziomie do 8c i był Wicemistrzem Polski w boulderingu. Łączy pasję do wspinania z filmem i fotografią, dzięki którym zespół może pochwalić się rewelacyjnym materiałem ze swoich wypraw.

Opowiedzą nam o swoich przygodach i satysfakcji z wchodzenia tam, gdzie większości by się nie chciało.

 

Karolina Ośka, Michał Czech

Ten zespół w zeszłym sezonie dokonał drugiego w historii klasycznego przejścia drogi Freerider na El Capitanie. Linia ta jest wyceniona na 5.13a (nasze VI.4+) i dzieli się na 33 wyciągi. Zarówno Karolina, jak i Michał są znanymi wspinaczami sportowymi o wysokich osiągnięciach.

Chętnie posłuchamy, jak to jest wspinać się w legendarnych Yosemitach.

 

Holimedica

Beata i Łukasz Kaczmarek to dobrze znani w środowisku wspinaczy specjaliści od fizjoterapii. Kontuzje specyficzne dla tego sportu nie mają dla nich żadnych tajemnic. W 2015 roku wydali książkę Trening uzupełniający dla wspinaczy i nie tylko, która powinna pojawić się na półce w biblioteczce każdego szanującego się łojanta.

Poprowadzą dla nas warsztaty z treningu uzupełniającego, żeby nasze mięśnie i stawy nie były przeciążone od zapinania na krawądkach i szalonych bań z wyjazdem nóg.

 

Zajęcia wspinaczkowe; fot. Maciek Urbanik



Aktualny program imprezy wraz z mapą miejsc i przydatnymi skałoplanami dostępny jest w naszej aplikacji Góry Topo! Znajdziecie tam też aktualny przewodnik po Jurze, a topo całej Doliny Będkowskiej udostępniliśmy za darmo.

 

Aplikację możecie znaleźć pod poniższymi linkami:

 

Do pobrania na Android:

 

https://play.google.com/store/apps/de...

 

Do pobrania na iOS: 

 

https://itunes.apple.com/pl/app/g%C3%...

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com