baner
 
 
 
 
baner
 
2005-07-29
 

INFORMACJE DLA ORGANIZATORÓW WYCIECZEK W GÓRY

Przypominamy, że za wycieczkę zorganizowaną przyjmuje się wszelkie wyjścia w góry, gdzie pojawia się organizator w postaci np. firmy turystycznej, stowarzyszenia, kościoła etc.

 

W związku z częstymi pytaniami, przypominamy, że za wycieczkę zorganizowaną przyjmuje się wszelkie wyjścia w góry, gdzie pojawia się organizator w postaci np. firmy turystycznej, stowarzyszenia, kościoła, zakładu pracy, szkoły, oazy czy obozu młodzieżowego. Ilość uczestników wycieczki jest nieistotna.

Poniżej przedstawiamy informacje o przepisach regulujących obowiązek wynajmowania przewodnika przy wycieczkach górskich: Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 6 maja 1997 r. w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne (Dz. U. 1997r Nr 57 poz. 358). Załącznik nr 3 do ww. rozporządzenia : SZCZEGÓŁOWE ZASADY ORGANIZOWANIA WYCIECZEK ORAZ ZBIOROWYCH IMPREZ TURYSTYCZNYCH I SPORTOWYCH W GÓRACH . § 3.1. Wycieczki piesze lub narciarskie na terenach górskich, leżących na obszarach parków narodowych i rezerwatów przyrody oraz leżących powyżej 1000 m n.p.m. mogą prowadzić tylko górscy przewodnicy turystyczni. Ustawa z dn. 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych. (Dz.U. 1997r Nr 133 p.884) - Rozdział 4 - PRZEWODNICY TURYSTYCZNI I PILOCI WYCIECZEK : Art. 20.1. Przewodnikiem turystycznym lub pilotem wycieczek może być osoba, która posiada uprawnienia określone ustawą. Ustawa z dn. 20 maja 1971 r. KODEKS WYKROCZEŃ Art. 60 § 4: Kto bez wymaganych uprawnień wykonuje zadania przewodnika turystycznego lub pilota wycieczek, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. 

http://www.topr.pl

2005-07-29

(kb)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com