baner
 
 
 
 
baner
 

Trwają zapisy na Wild Country Lądek Big Wall

„Lądek Big Wall” to zawody wspinaczkowe, które na przestrzeni lat stały się nieodłącznym elementem Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju. Są one efektem wytężonej pracy opolskiego Klubu Wysokogórskiego, który dokłada wszelkich starań, aby całość zawodów przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, nie zapominając jednocześnie o bezpieczeństwie i sportowych celach łojantek i łojantów.

Lądek Big Wall 2013; fot. arch. organizatora

 

W Lądku oprócz dróg sportowych i tradowych występują również drogi asekuracji mieszanej (oprócz stałych przelotów należy dołożyć kilka własnych). Najtrudniejsze drogi Lądka to: Hannibal Lecter VI.4+ na Małej, Przez dwa spity na Iglicy za VI.4 czy Droga Pitera na Skalnej Bramie za VI.4.

 

Coraz lepsza organizacja gwarantuje wysoki poziom kolejnych edycji, stąd nieco rewolucyjne zmiany. W tym roku impreza zyskała sponsora tytularnego, którym została firma Wild Country, co tylko dodaje atrakcyjności i prestiżu całemu przedsięwzięciu.

 

 

Każdy ze startujących otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie się m.in. okolicznościowa koszulka, napój i baton energetyczny. Dodatkowo formuła zawodów została rozszerzona o edycję „nocną”, co z pewnością przyciągnie co odważniejszych wspinaczy, wszak nie co dzień mamy okazję powalczyć z wymagającymi drogami przy świetle czołówek! Wszystko pod czujnym okiem organizatorów i GOPR-u, więc szaleństwo będzie kontrolowane i  bezpieczne. Skały lądeckie oferują naprawdę sporo, niezależnie od Waszego sportowego poziomu.

 

Mirek walczy na Północnej Rysie na Niżnej; fot. arch. organizatora

 

Spotkajmy się zatem w Lądku-Zdroju, powspinajmy się i porozmawiajmy, wszak to prawdziwa esencja górskich interakcji. Zawody otrzymały oficjalny patronat Polskiego Związku Alpinizmu oraz wsparcie firm: MILO, Beal, Rzeszowskiej Kuźni Szpeju, Sklepu „Terra” Zdrowa Żywność, K2 Areny Opole, firmy Chiks&Sport, ZmierzymyCzas.pl. Patronem medialnym są GÓRY. 

 

Ruszyły już zapisy!


Dla wszystkich startujących pakiety startowe, w których m.in. okolicznościowa koszulka.

Szczegóły na stronie FB zawodów – WILD COUNTRY Lądek Big Wall oraz na stronie Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

 

  • I Wild Country Lądek Big Wall Ultra – 20 września, start o  godz. 22.00 – limit 10 zespołów
  • V Wild Country Lądek Big Wall – 21 września, start o godz. 10.30 – limit 30 zespołów

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: informacja prasowa

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com