baner

baner

2005-07-08

Puchar Świata Juniorów na Trudność

W dniach 21-22 maja, w austriackim Imst rozegrano drugie tegoroczne zawody z cyklu Pucharu Europy Juniorów w konkurencji na trudność.

W dniach 21-22 maja, w austriackim Imst rozegrano drugie tegoroczne zawody z cyklu Pucharu Europy Juniorów w konkurencji na trudność. Wśród najstarszych dziewcząt (roczniki 1986 i 87) zwyciężyła Belgijka Chloe Graftiaux, przed Miną Markovic ze Słowenii i Francuzką Fanny Conan. W kategorii „juniorki A” (roczniki 1988 i 89) pierwsze miejsce przypadło ex aequo Francuzce Caroline Januel i Christinie Schmid ze Szwajcarii. W najmłodszej grupie („juniorki B”, roczniki 1990 i młodsze) na podium stanęły kolejno Charlotte Durif (FRA), Juliane Wurm (GER) i Leia Kos (SLO).

Wśród chłopców mieliśmy jedynego przedstawiciela – Marcin Mach zajął 13 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W najstarszej grupie wygrał Thomas Neyer (AUT) przed Danielem Winklerem (SUI). Trzecim miejscem podzielili się Nicolas Badia (FRA), Ivan Kaurow (RUS) oraz Anthony Sapey (SUI). W „polskiej” kategorii „juniorów A” wygrał Francuz Fabien Comina, przed Magnusem Midtbo z Norwegii i kolejnym Francuzem, Emmanuelem Sapey. Rywalizację najmłodszych zwyciężył austriacki talent David Lama, wyprzedzając Martina Stranika z Czech i Balinta Kamvasa z Węgier.