baner
 
 
 
 
baner
 

Przez Alpy ziemią i powietrzem. Michał Gierlach o wyścigu paralotniowo-przygodowym Red Bull X-Alps

Przez całe Alpy ziemią i powietrzem, czyli Michał Gierlach o legendarnym wyścigu paralotniowo- przygodowym Red Bull X-Alps. Zapraszamy do oglądnięcia filmu. Mamy nadzieję, że zachęci on Was do wzięcia udziału w prelekcjach Michała Gierlacha (prezentacja „Wspinaj się i leć 1200 kilometrów przez Alpy” oraz warsztaty „Pierwsze kroki z paralotnią”) na Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju!

 

Wrażeniami z najtrudniejszego przygodowego wyścigu na świecie – Red Bull X-Alps – w wywiadzie z Jackiem Matuszkiem podzieli się Michał Gierlach, uznany paralotniarz i, jak sam się określa, „Góroholik na 150%”. Czterokrotny mistrz Polski ze szczegółami opowiada o samym wyścigu, kwalifikacjach, obranej taktyce, która pozwoliła mu stanąć na mecie, działaniu drużynowym w supporcie, ale też o trudnościach oraz drodze do obecnego poziomu.


Przypomnijmy: rajd ten uchodzi za najtrudniejszy wyścig hike&fly na świecie, wiedzie przez pasma Alp, a zawodnicy poruszają się całą dobę. W tym roku trasa Red Bull X-Alps była najdłuższa w całej dziesięcioletniej historii: 1238 kilometrów od Salzburga do Zell am See. Tym większy budzi więc podziw Michał Gierlach, który na mecie stanął jako dziewiąty zawodnik.


W filmowym wywiadzie przeprowadzonym przez Jacka Matuszka czterokrotny mistrz Polski ze szczegółami opowiada o samym wyścigu, kwalifikacjach, obranej taktyce, która pozwoliła mu stanąć na mecie, działaniu drużynowym w supporcie, ale też o trudnościach oraz drodze do swojego obecnego poziomu.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com