baner
 
 
 
 
baner
 
2021-02-23
 

Narty trekkingowe – nowy trend ze Skandynawii

Połączenie funkcjonalności nart skitourowych, rakiet śnieżnych oraz biegówek w jednym - tak działają narty fińskiego producenta OAC skinbased. Narty trekkingowe przeznaczone są dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania, aby mogli cieszyć się łatwym dostępem do zimowej przygody w każdym miejscu. Od miejskich parków, przez górskie tereny o umiarkowanych trudnościach, po głęboką dzicz.  

Fot. materiały prasowe

 

Narty trekkingowe łączą funkcje rakiet śnieżnych (możliwość sprawnego przemieszczania się w głębokim śniegu), biegówek (możliwość szybkiego ślizgu w terenie płaskim i pochyłym) oraz nart skitourowych (możliwość zjazdu, dzięki dużej powierzchni gładkiej narty oraz możliwość podejścia w bardziej stromym terenie, dzięki zintegrowanej foce pod butem). Poza wspomnianymi cechami narty trekkingowe mają dodatkową przewagę - nie wymagają specjalnych butów narciarskich. Dedykowane wiązanie dopasowuje się do zwykłych butów górskich lub turystycznych i jest bardzo proste w obsłudze.

 

Fot. materiały prasowe

 

Za wprowadzenie nowej kategorii i marki OAC skinbased odpowiedzialna będzie firma CRAG SPORT, przedstawiciel takich marek jak Black Diamond, PIEPS, G3 czy Fritschi.

 

Jak komentuje jeden ze współwłaścicieli – Bartłomiej Klocek:

 

O istnieniu marki OAC skinbased wiedzieliśmy od kilku lat, jednak dopiero ten sezon pokazał, że produkty fińskiego producenta mogą doskonale wpasować się w potrzeby polskiego turysty. Od kilku lat obserwujemy dwa mocne trendy w branży outdoor: skitouring oraz bushcraft. Naszym zdaniem narty trekkingowe mogą stanowić doskonałą propozycje dla obu grup. 


Boom skitourowy trwa od kilku lat. Oczywiście ten sezon jest wyjątkowy (zamknięte stoki, bardzo dobre warunki śnieżne, ograniczenia w wyjazdach zagranicznych). Obserwujemy, że większość turystów wybiera łatwe cele (Gorce, Beskidy, Hala Kondratowa). Tym samym, nie potrzebują wyczynowego sprzętu skitourowego. Mogą w prostszy sposób czerpać przyjemność z wycieczek górskich, przy użyciu nart trekkingowych. Takie rozwiązanie stanowi również doskonałą propozycję dla licznych kursów oraz wycieczek organizowanych przez właścicieli ośrodków sportowych czy pensjonatów. 


Druga grupa, dla której narty trekkingowe mogą stanowić ciekawe rozwiązanie, to miłośnicy bushcraftu, survivalu, czy po prostu wędrówek przyrodniczych po lesie. Polska w 80% ma ukształtowanie nizinne, posiada liczne szlaki i ścieżki turystyczne. Rozwija się również moda na biwakowanie na terenach leśnych, m.in. dzięki wyznaczeniu w 2020 roku przez Lasy Państwowe specjalnych obszarów, gdzie dozwolone jest biwakowanie bez obaw o naruszanie ustawy o lasach. Turyści nizinni z przyjemnością powinni zamienić rakiety śnieżne na narty trekkingowe. 


Fot. materiały prasowe

 

Firma OAC skinbased to nowoczesny producent nart kompozytowych, zlokalizowany w miejscowości Tampere w Finlandii. Całość produkcji odbywa się w Finlandii. Kolekcja składa się z kilku uniwersalnych modeli, różniących się szerokością oraz długością. W ofercie występuje również jeden model dedykowany dla dzieci. Grafiki na nartach nawiązują do skandynawskiej przyrody. 


Informacja prasowa


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com