baner
 
 
 
 
baner
 
2015-06-25
 

Jak dopasować buty trekkingowe?

Jak dopasować buty trekkingowe?

Odpowiednie obuwie trekkingowe to podstawowe wyposażenie każdego turysty, dlatego warto zadbać o wybór modelu, który będzie idealnie dopasowany. Oto kilka wskazówek, jak dobrać buty, które zapewnią poczucie indywidualnego komfortu w każdym terenie, niezależnie od warunków pogodowych.

  1. Dobierz odpowiednie buty do planowanej aktywności  oraz dopasuj model do kształtu stopy.
  2. Buty należy mierzyć zawsze w skarpetach.
  3. Stopa powinna swobodnie wsunąć się do buta trekkingowego. 
  4. Należy upewnić się, że pięta jest na swoim miejscu przy rozwiązanych sznurowadłach. Jeśli możesz przesuwać pięty na boki i odczuwasz duży luz i to znaczy, że but jest za szeroki.
  5. Podczas mierzenia warto zasznurować buty tak, jak przed wyjściem na szlak (dosunąć piętę do tylnej części obuwia, język ułożyć dokładnie po środku, do wysokości pierwszego haczyka sznurowadła powinny być mocno naprężone,  wyższe partie można zawiązać luźniej) i spróbować przejść się, np. po schodach (wiele sklepów posiada przygotowaną specjalną pochylnię z kamieniami). W żadnej sytuacji palce nie powinny dotykać przedniej części obuwia).
  6. Sztywne buty wysokogórskie nie powinny być zbyt wąskie w okolicach palców, ponieważ może to zwiększyć ryzyko odmrożenia. 
  7. Wyjątkiem są buty wspinaczkowe. Tutaj liczy się bardzo dobre dopasowanie, by dobrze  czuć podłoże.


HANWAG – BUTY NA KAŻDĄ STOPĘ

Obuwie niemieckiej marki Hanwag wybierają kolejne pokolenia miłośników outdooru. W modelach dla kobiet jak i mężczyzn można znaleźć cztery konstrukcje dostosowane do różnych kształtów stóp.


WIDE

Modele Wide są przeznaczone dla osób, dla których standardowe buty trekkingowe są zbyt wąskie i niewygodne. Poszerzona cholewka w przedniej części daje poczucie komfortu i stabilności nawet podczas najdłuższych wędrówek górskich. 

 


NARROW

Hanwag z myślą o wąskich stopach stworzył modele Narrow.. Dzięki węższemu przekrojowi w przedniej części obuwia modele Narrow zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo i komfort podczas przejść górskich po nierównym terenie.  


HALLUX VALGUS

Wiele osób boryka się z problemem haluksów – jest to jedna z najczęstszych przypadłości związanych ze stopami i dotyczy głównie kobiet oraz wspinaczy. Buty trekkingowe standardowej szerokości są w razie takiej przypadłości zbyt wąskie, rozwiązaniem problemu nie jest też szersza cholewka. Hanwag zaprojektował specjalną konstrukcję butów z oznaczeniem Hallux Valgus. W części śródstopia i pięty kształt konstrukcji jest identyczny jak w klasycznych modelach, natomiast przednia część została poszerzona o 10 mm, co daje uczucie komfortu i dopasowania.

 

 

 

STRAIGHTFIT

To idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują więcej miejsca na duży palec. Cholewka w przedniej części jest nico dłuższa by zapewnić wygodę podczas wędrówki oraz wyeliminować całkowicie ryzyko otarć. 

 Właściwie dobrane obuwie jest niezastąpionym towarzyszem podczas pieszych wędrówek po trudnym terenie. Pamiętając o kilku prostych zasadach można wybrać odpowiedni model, który spełni oczekiwania. materiały prasowe

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com