baner
 
 
 
 
baner
 

Dodatkowe informacje dotyczące bezpłatnego wstępu na teren rezerwatu Góra Zborów

 

W związku z wejściem w życie znowelizowanego porozumienia PZA-TMZZ dotyczącego zwolnienia z opłat za wstęp na teren rezerwatu Góra Zborów, w celu uniknięcia niejasności interpretacyjnych, doprecyzowuję niektóre z punktów porozumienia:


1. Zwolnienie z opłat dotyczy tylko członków klubów PZA, które opłaciły roczną składkę w Związku


2. Zwolnienie z opłat instruktorów dotyczy tylko instruktorów PZA którzy posiadają ważną licencję PZA 


3. Zwolnienie z opłat kursantów dotyczy tylko osób wchodzących pod opieką instruktorów PZA z ważną licencją, na czas szkolenia, które ponadto posiadają dokument tożsamości oraz zaświadczenie o uczestnictwie w kursie, podpisane przez instruktora PZA z ważną licencją. Zaświadczenie takie powinno zawierać minimum n/w informacje:

- Imię i nazwisko kursanta,

- informację o uczestniczeniu w kursie wspinaczkowym lub taternictwa jaskiniowego,

- okres trwania kursu,

- podpis instruktora szkolącego.


Ponadto, przypominam, że pomimo iż porozumienie dopuszcza możliwość bezpłatnego wprowadzenia przez jednego instruktora do pięciu kursantów, to zgodnie z programami szkolenia PZA, podczas szkolenia wspinaczkowego jeden instruktor PZA nie może szkolić więcej niż czterech kursantów, a podczas szkolenia taternictwa jaskiniowego (z wyłączeniem szkolenia wspinaczkowego), tzn. techniki taternictwa jaskiniowego, autoratownictwo i techniki awaryjne, oraz szkolenie dodatkowe (sporządzanie dokumentacji jaskiniowej, podstawowe techniki ratownicze), jeden instruktor może szkolić nie więcej niż pięciu kursantów

 


Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, zgodnie z porozumieniem, otrzymuje listę klubów zrzeszonych w PZA oraz listę instruktorów posiadających ważną licencję.

Zwracam się z prośbą o nie utrudnianie pracy przedstawicielom TMZZ i potraktowanie obowiązku legitymowania się z humorem.


Włodzimierz Porębski, PZA.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com