baner
 
 
 
 
baner
 
2017-03-20
 

Bielizna termoaktywna

Bieliznę termoaktywną zakładamy jako pierwszą warstwę ubrania. Przede wszystkim musi ona zadbać o suchą skórę użytkownika, czyli odpowiednio szybko odprowadzić zgromadzoną wilgoć na zewnątrz lub do kolejnej warstwy, by nie dopuścić do wychłodzenia organizmu.

Do bielizny termoaktywnej należą: koszulki z krótkim oraz długim rękawem (w wersji z krótkim zamkiem pod szyją lub w opcji crew neck), getry zwane także legginsami lub po prostu kalesonami (producenci oferują wersję z nogawką długą lub ¾), bokserki oraz biustonosze. Wybierając bieliznę termoaktywną, musimy przede wszystkim zastanowić się, do jakich aktywności oraz o jakich porach roku będziemy jej używać. Tak naprawdę koszulki termoaktywne bardzo dobrze spiszą się we wszelkich aktywnościach sportowych, od trekkingu, wspinaczki, jazdy na nartach czy snowboardzie po jazdę na rowerze i bieganie. W zależności od pory roku będziemy sugerować się grubością materiału, czyli tak zwaną gramaturą. Latem wybierzemy cienką koszulkę z krótkim rękawem, w okresie przejściowym sięgniemy po bieliznę o średniej grubości oraz wersję z długim rękawem, natomiast zimą, przy niskich temperaturach nasz – najgrubszą wersję i dodatkowe docieplenie w postaci legginsów.

 

Głównym zadaniem bielizny termoaktywnej jest przede wszystkim odprowadzanie wilgoci. Za to odpowiedzialny jest materiał, z którego została ona wykonana. Sympatycy sportów outdoorowych już dawno zapomnieli o bawełnianej bieliźnie, która, gdy zawilgotnieje, przykleja się do ciała, potęgując uczucie wychłodzenia. Producenci stawiają obecnie na syntetyczne materiały na bazie poliamidu, ponieważ w mniejszym stopniu pochłaniają one wilgoć, za to szybko odprowadzają ją na zewnątrz. Oczywiście podczas bardzo intensywnej aktywności koszulka syntetyczna nabierze trochę wilgoci, ale zdecydowanie szybciej wyschnie.

 

Obok syntetycznej bielizny uznanie zdobywa ostatnio ta wykonana z wełny merynosów. To specjalny gatunek owiec dostarczający wełnę o najlepszych właściwościach. Jej nitki ulegają skręceniu, przez co zachowują więcej ciepła. Wełna ta posiada też naturalne właściwości antybakteryjne, dzięki którym bielizna zachowuje świeżość nawet przez 2–3 dni użytkowania, jednak schnie znacznie dłużej od syntetyków. Wybierając bieliznę, warto zwrócić uwagę na krój oraz rodzaj zastosowanych szwów. Powinna być właściwie dobrana i dokładnie przylegać do ciała. Może być bezszwowa lub posiadać płaskie szwy. W obu przypadkach producenci chcą zminimalizować ryzyko powstania otarć w czasie uprawiania aktywności fizycznej.

 

Na rynku dostępny jest obecnie bardzo szeroki wybór odzieży termoaktywnej, ponieważ niemal każdy producent ubrań outdoorowych lub przeznaczonych do aktywności fizycznych ma ją w swojej ofercie. Równie szeroki jest zakres cen. Zdecydowanie więcej zapłacimy za bieliznę uznanych producentów, czyli wysoką jakość produktu i zastosowane w nim technologie, co w przypadku bielizny termoaktywnej przekłada się na komfort użytkownika.

 

 

ADIDAS TECHFIT BASE
Bielizna TechFit Base jest przeznaczona głównie do uprawiania sportu w chłodne i zimowe dni. Wykonana została z materiału Climawarm, który gwarantuje utrzymanie właściwej temperatury. Materiał ten odpowiada także za dobrą oddychalność. W produkcji wykorzystano włókna Polygiene, dzięki którym unikniemy nieprzyjemnego zapachu, zapewniają one także długotrwałą ochronę przed bakteriami. Kompresyjne dopasowanie do ciała oraz zastosowana konstrukcja Techfit zapewniają mięśniom lepsze wsparcie i ograniczają ich drgania podczas ruchu. Zastosowany krój oraz płaskie szwy nie krępują ruchów i, co ważne, nie powodują obtarć.


Materiały: 86% poliester, 14% elastan • Cena: koszulka – 199 zł, legginsy – 179 zł

1 | 2 | 3 | 4 |
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com