baner
 
 
 
 
baner
 

Adam Pustelnik o Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i medalowych szansach Oli Mirosław

W sierpniu tego roku wspinanie sportowe zadebiutuje na olimpijskich salonach. Wśród 40 najlepszych zawodników i zawodniczek, którzy powalczą o medale, będziemy mieli również naszą reprezentantkę. Dwukrotna Mistrzyni Świata we wspinaniu na czas, Ola Mirosław, swój bilet do Tokio wywalczyła podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Hachioji. 

 

Czy w formacie łączonym, uwzględniającym oprócz jej koronnej dyscypliny również prowadzenie i buldering, będzie miała szansę na nawiązanie równorzędnej rywalizacji z pozostałymi zawodniczkami? Czego po tej imprezie możemy spodziewać się od strony sportowej i organizacyjnej? Czy wspinaczka jest gotowa do olimpijskiego debiutu?

 

Odpowiedzi na te pytania dostarczyła nam jedna z najbardziej kompetentnych osób – Adam Pustelnik: routesetter IFSC, który niejeden raz szefował „chwytowym” podczas największych międzynarodowych imprez. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z nami podczas XXIV Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju – na świeżo po zakończonych zmaganiach o światowy czempionat w Hachioji, w które również był mocno zaangażowany.

Film: https://youtu.be/oyhBAc2UK24

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com