baner
 
 
 
 
baner
 

Trzecie kobiece 9b - Julia Chanourdie prowadzi "Eagle-4"!

Sporo ostatnio piszemy o kobiecych przejściach i z radością możemy stwierdzić, że nadal jest o czym. Wczorajszy dzień Francuzka Julia Chanourdie zakończyła wchodząc do ekskluzywnego klubu dziewczyn z 9b na koncie. Sukces na drodze Eagle-4 w sektorze Praninia we francuskim rejonie Saint Léger pozwolił jej dołączyć do Angeli Eiter, która w 2017 roku poprowadziła La Planta de Shiva oraz Laury Rogory z tegorocznym przejściem Ali Hulk sit extension total

Julia Chanourdie tuż po poprowadzeniu Eagle 4 9b; fot. Instagram

 

Linia powstała w 2018 za sprawą walczącego właśnie o Perfecto Mundo 9b+, Adama Ondry. Na powtórzenia trzeba było czekać dwa lata, ale było warto, bo w tym roku udało się to nie tylko Julii. W styczniu drogę poprowadził jej rodak Hugo Parmentier. O powodzeniu na Eagle-4 decydują już pierwsze metry linii. Droga zaczyna się od ekstremalnie trudnego boulderu, po którym należy zmierzyć się z fragmentem o bardzo małych chwytach. Końcowa część kumuluje podobne trudności jak jego początek. Zobaczcie zresztą na filmie, w akcji wspomniany autor pierwszego powtórzenia:

 

 

Julia Chanourdie zaczęła się wspinać już w wieku dwóch lat, na ściance swoich rodziców. Pierwszym 9a Francuzki było Ground Zero na włoskim Tetto di Sarre, a dotychczasową życiówką poprowadzone w marcu tego roku Super Crackinette 9a+. Na podium międzynarodowej sceny sportowej stanęła w po raz pierwszy w 2017 roku, zajmując trzecie miejsce w prowadzeniu na World Games we Wrocławiu. Później tego samego roku zdobyła brąz na Pucharze Świata w Wujiang oraz złoto na kultowych zawodach Rock Master w Arco. Drugie miejsce na światowych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Tuluzie w 2019 roku zapewniło jej udział w przesuniętych na przyszły rok Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.


Źródło: planetgrimpe.com

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com