baner
 
 
 
 
baner
 
2007-10-12
 

Szerpanki - zbiórka odzieży i sprzętu

W dniach 10 X – 10 XI 2007 Czarodziejska Góra, HiMountain i National Geographic TRAVELER organizują ogólnopolską akcję zbiórki odzieży turystycznej i sprzętu górskiego dla młodych kobiet z górskich wiosek w Nepalu.


Podaruj sprzęt i odzież turystyczną dla nepalskich kobiet – górskich przewodniczek!

www.szerpanki.pl


AMBASADORZY AKCJI:

Martyna Wojciechowska – podróżnik, redaktor naczelna National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler 
Artur Hajzer – himalaista
Dariusz Załuski – himalaista i filmowiec 
Ewa Konczal – Fundacja Czarodziejska Góra

W dniach 10 X – 10 XI 2007 Czarodziejska Góra, HiMountain i National Geographic TRAVELER organizują ogólnopolską akcję zbiórki odzieży turystycznej i sprzętu górskiego dla młodych kobiet z górskich wiosek w Nepalu.

Zbiórka organizowana jest w ramach międzynarodowej współpracy z Nepalskim Stowarzyszeniem Górskim i ma na celu wyposażenie kilkudziesięciu młodych kobiet, które dzięki temu będą mogły rozpocząć edukację i zarazem otrzymają szanse na poprawienie warunków swojego życia.

W listopadzie 2007 transport zebranej odzieży i sprzętu górskiego wyruszy wraz z pracownikami Fundacji Czarodziejska Góra do Pokhary w Nepalu.

Nepal żyje z turystyki. Większość kobiet z tego kraju nie ma możliwości pracy. Szanse na zdobycie wykształcenia i zawodu są nikłe: 85% wiejskich młodych kobiet nie potrafi czytać i pisać. Ograniczone możliwości kształcenia kobiet zamykają im drogę do rozwoju osobistego
i zawodowego.

Poprzez udział w projekcie edukacyjno-szkoleniowym nepalskie dziewczyny z terenów wiejskich otrzymają wiedzę niezbędną do pracy w turystyce. Będą uczyć się podstaw angielskiego, ale przede wszystkim pracy w trudnym górskim terenie – poruszania się na lodowcu, organizowania życia i wspierania uczestników wypraw wysokogórskich.

Mówi Ewa Konczal z Fundacji Czarodziejska Góra: Pomysł wsparcia nepalskich kobiet dojrzewał powoli. Do jego realizacji zmotywowali nas uczestnicy naszych zajęć rehabilitacyjno-wspinaczkowych. Po każdym pokazie slajdów z Alp czy Patagonii proszą o więcej nowych gór
i twarzy. Do Nepalu jedziemy również dla nich -  by po powrocie dzielić się górami i inspirować do realizacji ich marzeń.

Mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska i National Geographic Traveler: Być może jest to pierwsza polska górska wyprawa w Himalaje, której celem jest edukacja innych. To wyjątkowa inicjatywa. Góry pomagają mi pokonywać własne trudności i spełniać swoje marzenia. Tym bardziej cieszę się, że mogę podzielić się swoim doświadczeniem i pomóc innym w przesuwaniu ich horyzontów. Pokazać, że to naprawdę możliwe.

Powodzenie projektu zależy od ilości zgromadzonego sprzętu wspinaczkowego (buty plastikowe typu skorupy, raki, czekany, uprzęże, sprzęt asekuracyjny, plecaki, namioty, liny) oraz odzieży (turystyczna odzież zimowa, kurtki puchowe, polary, kurtki przeciwdeszczowe, ochraniacze, bielizna termoaktywna).

Zbiórka ekwipunku odbywa się w sklepach HiMountain w na terenie całego kraju, w których znajdują się specjalnie przeznaczone do tego celu i  oznakowane pojemniki.

Lista sklepów gdzie można oddawać sprzęt na stronie www.himountain.pl


Fundacja Czarodziejska Góra
- Czarodziejska Góra wspiera dzieci, młodzież i dorosłych z rozmaitymi problemami wykluczenia, niepełnosprawności w pokonywaniu słabości ducha i opornego ciała. Poprzez zajęcia wspinaczkowe w naturalnym środowisku górskim osoby z autyzmem, młodzież ze środowisk problemowych czy leczący się z uzależnień dorośli zdobywają swoje Everesty, uczą się współpracy, zaufania do siebie nawzajem. Wierzą we własne siły. Kontakt z górami przesuwa ich horyzont – nabierają dystansu do siebie, swoich wyzwań i niepowodzeń, zaczynają mieć marzenia i chcą je realizować. Dlatego i tym razem chcemy pomóc innym w zdobywaniu wiedzy, pokonywaniu trudności i poszerzania horyzontów nepalskich kobiet - szerpanek. Więcej na www.czarodziejskagora.org.pl

HiMountain
Produkt tworzą ludzie – w tym haśle zawiera się filozofia marki odzieży i sprzętu turystyczno-sportowego HiMountain. Pasja uprawiania sportów przestrzennych pozwala twórcom marki projektować odzież i sprzęt wysokiej jakości, zaawansowany technologicznie i o ciekawej stylistyce. HiMountain to ludzie, których doświadczenie zdobyte podczas licznych wypraw służy do tworzenia produktów z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników, a przede wszystkim dzięki stworzonym produktom pomaga zrealizować i spełnić marzenia w zdobywaniu szczytów, pokonywaniu trudnych terenów, tym samym pokonywaniu własnych trudności i poszerzaniu swoich horyzontów. HiMountain wspiera polskich himalaistów i polarników. Poza tym jest Oficjalnym Dostawcą sprzętu i odzieży dla Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego; od lat wspomaga też i współpracuje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Znany jest ze wspierania akcji społecznych (zmiana ustawy o ochronie przyrody), Fundacji Kukuczki, Akcji „Śmigło dla Tatr”, „Tatry Bez Młotka”, wspiera lokalne ściany wspinaczkowe i promuje wśród młodzieży uprawianie sportów, pomagając w organizacji imprez i zawodów wspinaczkowych, rowerowych i innych. Teraz pomaga przy akcji zbierania odzieży i sprzętu dla nepalskich kobiet – szerpanek. Więcej na www.himountain.pl

National Geographic TRAVELER to praktyczny magazyn o podróżach, który ukazuje się na świecie od 1984 r. Oprócz wersji angielskiej, istnieje 6 lokalnych edycji językowych. W Polsce wydawany jest jako dwumiesięcznik od 2005 r. przez Wydawnictwo G+J. Dostarcza czytelnikom porad i wskazówek dotyczących podróżowania. Na łamach magazynu publikują doświadczeni globtroterzy, m.in.: Beata Pawlikowska, Wojciech Cejrowski, Marek Tomalik, Edi Pyrek, David Kaszlikowski czy redaktor naczelna Martyna Wojciechowska. Z magazynem współpracują również sławni naukowcy, profesorowie oraz ambasadorowie. TRAVELER porusza także wątki adventure oraz tematy popularnonaukowe. Magazyn jest patronem medialnym wielu wypraw polskich himalaistów i podróżników oraz akcji społecznych i ekologicznych. Więcej na stronie: www.nationalgeographic.pl


2007-10-12

(kg)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com