baner
 
 
 
 
baner
 

Sachi Amma wytyczył Soul Mate 9b

„Zdecydowanie crux to najtrudniejszy ruch jaki kiedykolwiek robiłem na sportowej drodze” - mówił jeszcze niedawno Sachi Amma o swoim najnowszym projekcie roboczo nazwanym ERProject zlokalizowanym w rejonie Okutama.

Sachi Amma na Soul Mate 9b (fot. arch. SA)

 

A jeśli mówi to wspinacz z niesamowicie bogatą kolekcją dziesiątkowych dróg, wśród których znajduje się miedzy innymi Fight or Flight 9b, oznacza to że musi być naprawdę trudno!

 

Sachi obił projekt w grudniu zeszłego roku, tuż po poprowadzeniu sąsiedniej linii Maturity 9a+. Od tego czasu zmagał się z ruchami na nim przynajmniej jedną sesję w tygodniu. Kilka dni temu nareszcie udało się Japończykowi połączyć wszystkie przechwyty tego ekstremu w jeden ciąg.

 

 

 

Sachi Amma na Soul Mate 9b (fot. arch. SA)

 

 

„Droga ma dwie części. Pierwsza to 8c ubezpieczona 5 wpinkami. Potem następuje dobry rest. Następnie mamy bulderowe, dziesięcioruchowe 8B+/V14.” - opisuje przebieg autor - „Całość zdecydowałem się wycenić na łatwe 9b. Bardzo trudno było to wycenić, bo kluczowe miejsce jest mocno bulderowe i parametryczne. Dla mnie 8B+, ale dla kogoś innego może to być 8B albo 8C, w zależności od warunków fizycznych.”

 

Źródło: FB


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com