baner
 
 
 
 
baner
 
2016-05-23
 

Ruszyła zbiórka na polską wyprawę na K2

Wyprawa potrwa od 16 czerwca do 5 sierpnia i ma być ostatecznym sprawdzianem i przygotowaniem przed planowaną zimową ekspedycją na jedyny niezdobyty ośmiotysięcznik. Kierownikiem wyprawy jest Jerzy Natkański, w jej składzie znaleźli się natomiast Jarosław Botor, Marek Chmielarski, Mariusz Grudzień, Paweł Michalski i Piotr Tomala. Ekipa polskich himalaistów będzie się wspinać drogą pierwszych zdobywców, czyli Żebrem Abruzzi.

 
Na profilu zbiórki piszą:

 

„Sięgać chmur, sięgać nieba, sięgać szczytów! To idea, która przyświeca ekipie niestrudzonych, polskich himalaistów, planujących zimową wyprawę na K2 – ostatni z niezdobytych jeszcze zimą ośmiotysięczników! Zanim jednak podejmą to najtrudniejsze z wysokogórskich wyzwań, latem 2016 roku spróbują okiełznać „górę gór”, podejmując kolejną próbę sił przed tym historycznym dokonaniem!

 

Celem letniej wyprawy sześciu polskich himalaistów jest zdobycie drugiego szczytu świata o wys. 8611 m n.p.m. i jednocześnie, jak najlepsze przygotowanie techniczne, logistyczne i personalne do zimowego szturmu na K2.

 

To właśnie zimowa wyprawa na K2, do której himalaiści będą przygotowywać się latem - może dać w końcu Polakom upragnioną szansę zatknięcia biało-czerwonej flagi na nieosiągniętym dotąd w warunkach zimowych szczycie!”

 

 

Jeżeli chcecie wesprzeć wyprawę, możecie to zrobić TUTAJ. Do zebrania jest 138 000 zł. 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
adept
za komercyjne wejście na Everest ludzie płacą po $46.000-48.000 więc niewiele mniej niż koszt całej wyprawy polskiej ekipy.... My jak zwykle potrafimy oszczędzać i mądrze wydawać. Powodzenia
Robert
138 tys wydaje mi się jednak dużo, tzn. nie wiem czy jakaś inna wyprawa zbierała takie pieniądze, ciekawe czy im sie uda
138 000
138 wydaje się być maluśko patrząc na kwoty jakie potrafią się wygenerować na crowfundingowych akcjach - oby się udało.
Robert
dyszkę ode mnie mają ;-)

 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com