baner
 
 
 
 
baner
 
2016-07-13
 

Rekord na Orlej Perci

Skyrunning w naszym kraju zdobywa coraz większa popularność. A ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsce do szybkiego biegania w alpejskiej scenerii w Polsce niż Tatry:-)

Piotr Łobodziński na Orlej Perci (fot. arch. PŁ)

 

Rekordzista w szybkości wbiegnięcia na Rysy, Piotr Łobodziński tym razem postanowił sprawdzić się na naszej najsłynniejszej grani:

 

„Dzisiaj krótka górska przebieżka tatrzańską granią, niecałe 4,5 km w 1:16:32. Niby nie ma się czym chwalić, gdyby nie fakt, że był to odcinek pomiędzy przełęczą Zawrat a Krzyżne. Z tego co mi wiadomo jest to nowy nieoficjalny rekord przejścia kultowej Orlej Perci.” 

 

Rewelacyjny czas zważywszy na fakt że przewodniki podają czas przejścia w okolicach 6-8 godzin:-)

 

Piotr Łobodziński na Krzyżnem (fot. arch. PŁ)

 

„Nie zalecam naśladowania i próbowania, to dość techniczny szlak.” - dodaje jednak Piotrek - „Niemniej ja czułem się bardzo pewnie, nie podejmowałem żadnego ryzyka, kontrolowałem wszystkie swoje kroki i chwyty. Uprzedzam ewentualny hejt. Moim zdaniem góry są również do biegania, a rekordy są po to by je poprawiać. Przed atakiem leżałem 3h nad jeziorem w Dolinie Pięciu Stawów podziwiając i kontemplując otaczającą piękną przyrodę. Piękne są te nasze Taterki:-)”

 

Wywiad z Piotrkiem przeczytać możecie w magazynie GÓRY nr. 245

 

 

źródło: FB

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Piotr
Świat jest taki, jakim go postrzegamy. Może być piękny albo beznadziejny. W dużej mierze zależy to od nas: myśli, słów, czynów... Starajmy się, by jednak było pięknie :)
ochroniarz przyrody
do "tu i tam bylec"" no właśnie nad jeziorem. w Dolinie 5 Stawów Polskich są jeziora (górskie), a w ogóle jest ich sześć (nie liczone jest "Wole Oko" - szósty staw). "staw" to element nazwy tamtych zbiorników wodnych.
szopa
tu i tam bylec wykazuje się niewielką znajomością tematu wynikającą prawdopodobnie z tego że nigdy nie uprawiał biegów górskich (a może i w ogóle sportu);-) I kompletnie nie rozumie tej aktywności... No a jeśli czegoś nie rozumie to automatycznie nienawidzi i bluzga:-)
tu i tam bylec - żal mi Ciebie
Ktoś kto w komentarzu na trzy linijki używa zwrotów kretyn, idiota, ignorant musi być takim totalnym zerem, że nawet nie mam siły mu tłumaczyć że biegając można podziwiać i chłonąć przyrodę tak samo a nawet intensywniej. Masz tyle innych serwisów lubujących się takim ścieku spotkasz tam równych sobie - po coś tu przylazł.
tu i tam bylec
nie nad jeziorem ignorancie tylko nad stawem. a co po drodze widziałeś jak już biegłeś przez ten piękny szlak ? nic ? no jak mi przykro kretynie ... Tatry a zwłaszcza ten fragment, jest po to by podziwiać a nie biegać jak idiota. Szukasz wrażeń ? rozbierz się w rozwal ul ... albo wskocz na wybieg dla niedźwiedzi w zoo.

 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com