baner
 
 
 
 
baner
 

Mistrzostwa Świata Innsbruck 2018 wystartowały! Dziś eliminacje Pań w prowadzeniu - startują nasze zawodniczki!

Przez najbliższe 10 dni oczy wszystkich pasjonatów wspinania sportowego zwrócone będą na austriacki Innsbruck. To właśnie tutaj, w samym sercu Tyrolu, odbędą się kolejne Mistrzostwa Świata pod auspicjami IFSC. Do sportowej stolicy Austrii zjechało się wedle dokładnych informacji organizatora 531 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 57 różnych krajów. Spośród nich wyłonieni zostaną Mistrzowie i Mistrzynie w 4 kategoriach: prowadzenie, bouldering, czasówki oraz trójbój. O medale rywalizować będą także niepełnosprawni wspinacze, w rozgrywanych osobno zawodach paraclimbing. Impreza rusza już dzisiaj, a na podczas najważniejszych jej momentów nie zabraknie na miejscu redakcji GÓR - będziemy dla Was relacjonować finały i postaramy się dostarczyć jak zawsze autorskie materiał ;-) Bądźcie z nami!

 

Jessica Pilz i Jakob Schubert - to w tej dwójce największe nadzieje pokładają gospodarze. Fot. Expa Pictures/IFSC

 

Już dziś o 11:00 rywalizację w konkurencji prowadzenie rozpoczynają Panie. Eliminacje potrwają do godziny 16:00, a najpoważniejszymi kandydatkami do wejścia do rundy pófinałowej i tym samym o późniejszą walkę o czołowe lokaty i medale są bez wątpienia broniąca tytułu z Paryża z 2016r. Słowenka Janja Garnbret, Austriaczka Jessica Pilz, Belgijka Anak Verhoeven (przed dwoma laty srebrna medalistka) a także Koreanka Jain Kim.

 

Czy Jessice Pilz uda się powtórzyć to czego dokonała podczas PŚ w Chamonix i odebrać zwycięstwo Janji Garnbret? Fot. Heiko Wilhelm

 

My będziemy ściskać mocno kciuki za nasze reprezentatnki - w akcji zobaczymy Idę Kupś, Natalię i Olę Kałucką, Annę Brożek, Aleksandrę Rudzińską i Patrycję Chudziak. Choć tylko dla Idy prowadzenie jest koronną dyscypliną (pozostałe nasze dziewczyny prym wiodą w "czasówkach") to jednak format olimpijski powoduje konieczność wszechstronności. Wiemy, że dziewczyny trenowały ostro pod wszystkie dyscypliny (pytaliśmy o tym m.in w wywiadzie Natalię Kałucką zaraz po zdobyciu przez nią MŚ Juniorów w Moskwie) - liczymy więc na to, że dziś powalczą o jak najlepszy wynik!

Transmisję na żywo z rundy eliminacyjnej możecie oglądać tutaj:

 

 

Źródło: IFSC/własne

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com