baner
 
 
 
 
baner
 

Laura Rogora z kolejną 8c - La Reina Murata w Arco łupem 17-latki

Świeżo upieczona Mistrzyni Świata Juniorów nie zwalnia tempa! 17-letnia Laura Rogora po powrocie z Moskwy z tytułem Mistrzyni Świata Juniorów w boulderingu błyskawicznie zamieniła panelowe i akrobatyczne ruchy po paczkach na mocne zgięcia po krawądkach i wytrzymałościowe linowe pasaże w Arco. Na efekty nie trzeba było długo czekać - najpierw Włoszka pokonała Reini Murata 8c w sektorze Massone, a chwilę później wpięła się w łańcuch swojej 125 drogi (sic!) powyżej 8a - jej łupem padła La Reina Murata, wyceniona również na 8c. Godna podziwu skuteczność i wszechstronność w wykonaniu 17-latki! 


Laura Rogora na La Reina Murata 8c. Fot. Giampaolo Calzà

 

Dla młodej Włoszki stopień 8c to nie pierwszyzna - w swoim dotychczasowym dorobku zdążyła zgromadzić już dwie 9a, z czego pierwszą - Grandi Gesti w Sperlondze pokonała w wieku 14 lat, budząc niemałą sensację we wspinaczkowym środowisku. Przed rokiem natomiast wpięła się w łańcuch Joe-Cita w hiszpańskiej Olianie, potwierdzając wysoką formę. Prócz tego jej kapownik zdobią cztery drogi wyceniane na 8c+ oraz pokaźna kolekcja 8c. O liniach w niższym stopniu nie będziemy się już rozpisywać, dość powtórzyć to co zaznaczyliśmy na wstępie - Laura zdążyła już zgromadzić 125 dróg powyżej 8a! Dla niejednego wspinacza-amatora ten stopień na zawsze pozostanie jedynie w sferze marzeń. 

 

Laura na drodze Reini Murata 8c. Fot. Fot. Giampaolo Calzà

 

Teraz przed Laurą przygotowania do październikowych Youth Olympic Games. Czy tam powtórzy swój sukces z Moskwy i czy starczy jej po drodze czasu na kolejne projekty w skałach? Przekonamy się już niebawem ;-)

Źródło: 8a.nu/profil Laury Rogory na Instagramie

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com