baner
 
 
 
 
baner
 

Klaudia Buczek tuż za podium Akademickich Mistrzostw Europy w boulderingu

W piątek, drugim dniu Mistrzostw, odbyły się zawody w bulderingu, które rozegrano na katowickim rynku. Po eliminacjach, do wieczornych finałów awansowało po 10 mężczyzn i kobiet. Mieli do pokonania po 4 buldery (limit czasu: 3 minuty). Wśród pań najlepsza okazała się francuzka Fanny Gibert, która jako jedyna zatopowała na wszystkich przystawkach. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Anna Margolina, a czwarte Francuzka Nolwen Berthier. Nieco szczęścia zabrakło Sylwii Buczek, której nie udał się atak na medalowe pozycje i zawody zakończyła ostatecznie tuż za podium, na czwartym miejscu. 

Pełne wyniki: http://www.climbing2015.pl/women-bouldering 

 

Z wyjątkowo trudnymi bulderami i spiekotą, która na pewno nie ułatwiała zadania, zmagali się także panowie. Podium opanowali Rosjanie. Pierwsze miejsce wywalczył Dmitrii Fakirianov, który zatopował na dwóch przystawkach, drugie Georgy Derkachev (top na jednym bulderze), a trzecie Valentin Konovalov (bez topu). Co ciekawe, aż ośmiu zawodnikom z dziesięciu biorącym udział w finale, nie udało się zatopować ani jednego bulderu. Jedyny Polak startujący w finale, Mikołaj Mielczarek, zakończył zawody na dziesiątym miejscu. 

Pełne wyniki: http://www.climbing2015.pl/men-bouldering


Dziś ostatni dzień Akademickich Mistrzostw Świata we Wspinaczce Sportowej.
Serdecznie zapraszam na finałowe zawody w prowadzeniu, oraz ceremonię zakończenia mistrzostw, na której wręczone zostaną medale za wszystkie 3 konkurencje + tzw. kombinację.

17:00 – 18:00 Prowadzenie – Finały Kobiet/Mężczyzn Poziom 450 (ul. Narutowicza 51)
20:00 – 21:00 Ceremonia zakończenia Mistrzostw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Katowice (al. Korfantego)


Wyniki po kwalifikacjach w prowadzeniu:
http://www.climbing2015.pl/women-lead
http://www.climbing2015.pl/men-lead

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com