baner
 
 
 
 
baner
 
2023-06-29
 

Baseny w Krempnej już otwarte!

Z nieukrywaną radością informujemy o otwarciu basenów w Krempnej! To wspaniała wiadomość dla mieszkańców i turystów, którzy pragną spędzić letnie dni w przyjemny i orzeźwiający sposób. Otwarcie basenów to nie tylko okazja do relaksu i zabawy, ale także doskonała możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Baseny w Krempnej nad Zalewem

Mieszkańcy i turyści odwiedzający miejscowość nad zalewem długo wyczekiwali wodnej atrakcji turystycznej przystosowanej dla całej rodziny. Już dziś możemy powiedzieć, że nadszedł czas odwiedzenia basenów w Krempnej i korzystania z uroków letniego sezonu. 

 

Pierwsze wzmianki o budowie kompleksu pływalni pojawiły się w 2021 roku. Plany zagospodarowania terenu w okolicy Zalewu w Krempnej polegały na wybudowaniu wału oddzielającego Zalew, który do tej pory posiadał zakaz kąpieli, od części przystosowanej do zabaw w wodzie. Podczas tworzenia inwestycji w planach były dwie duże, niezależne baseny oraz duży plac zabaw przystosowany dla dzieci w każdym wieku. Wszystko miało zostać  sfinansowane ze środków przekazanych z  budżetu gminy oraz dotacji udzielonej gm. Krempna przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Mieszkańcy Krempnej już nie mogli się doczekać skorzystania z kąpieliska znajdującego się w malowniczym Magurskim Parku Narodowym. W tym roku w końcu będzie to możliwe.  

Baseny w Krempnej co oferują?

Powstałe z dotacji niebieskie Pływalnie w Krempnej znajdują się tuż przy samym Zalewie, co pozwala podziwiać malownicze uroki Magurskiego Parku Narodowego. Do tej pory po samym Zalewie w Krempnej można było pływać tylko sprzętami wodnymi takimi jak kajak czy rower wodny. Bezwzględny zakaz kąpieli osób indywidualnych  obowiązywał w całym zbiorniku wodnym. Wyremontowany kompleks turystyczny został zbudowany po to, by mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się urokami kąpieli. Oferta pływalni obejmuje dużą przestrzeń basenową o wymiarach 25m x 12,5 m oraz znacznie mniejszy kompleks dziecięcy o wymiarach 12,5 m x 5m. Przy basenach znajduje się również specjalnie przystosowany  budynek sanitarno- gospodarczy z modułami paneli fotowoltaicznych, w których znajdują się przebieralnie.

 

Na terenie obiektu znajdują się również toalety oraz mały kompleks gastronomiczny serwujący jedzenie typu fast food. Dla udogodnienia otwarty zostanie również bar z napojami oraz budka z lodami dla ochłody. Dla bardziej wysublimowanych kubków smakowych, niedaleko basenów, oddalona o 300 m po drugiej stronie zalewu znajduje się Restauracja Magurska Ostoja, która oferuje wysokiej jakości dania obiadowe, pizzę z pieca oraz piwo czy kawę. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. 

 

W przyszłości wykonawcy Basenów w Krempnej zapowiadają budowę dużego i przystosowanego dla dzieci placu zabaw, a także atrakcję dla młodzieży - ścianki wspinaczkowej. O kontynuacji inwestycji niewiele jednak wiadomo i miłośnicy tego typu rozrywek będą musieli jeszcze wstrzymać się z chęcią uczestnictwa.

 

Baseny w Krempnej kiedy otwarcie?

Otwarcie Basenów nad Zalewem w Krempnej zostało zapowiedziane i rozgłośnione na pierwsze dni wakacji. Mimo, że w zapowiedziach kompleks basenów miał być dla turystów za darmo na bramie wjazdowej widnieje duży kolorowy cennik. Same baseny zaś otwarte będą w okresie letnim od 11:00-19:00. 


W malowniczej Krempnej znajduje się ponad 200 miejsc noclegowych. W ośrodku wypoczynkowym Magurska Ostoja znaleźć można pokoje z łazienkami i pięknie wykończone i przygotowane dla gości domki letniskowe. To miejscowość, która zachwyci niejedną osobę zagubioną w miejskim gąszczu. Dostępne lokalizacje noclegowe oferują gościom nie tylko miejsca do spania na każdą kieszeń, ale również place zabaw dla dzieci oraz szeroką ofertę gastronomiczną. Otwarcie Basenów nad Zalewem to doskonała okazja na spędzenie w Krempnej swojego letniego urlopu. 


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com