baner
 
 
 
 
baner
 

Tragiczna śmierć 16-letniej Luce Douady

Tragiczne wieści dotarły do nas z Francji - w niedzielne popołudnie 14 czerwca, w wyniku upadku z wysokości, śmierć poniosła Luce Douady - aktualna mistrzyni świata juniorów (Youth A) w boulderingu i zarazem wielka nadzieja francuskiego wspinania. 

Luce Douady (2003-2020); fot. Instagram

 

Na temat dokładnych okoliczności wypadku wciąż brakuje szczegółowych informacji - wszystkie media powołują się na komunikat lokalnego dziennika Le Dauphiné, według którego tragedia miała miejsce na eksponowanej ścieżce, prowadzącej do rejonu w Saint Pancrasse - Luisset (niedaleko Grenoble). Francuzka najprawdopodobniej poślizgnęła się i spadła w przepaść, ponosząc śmierć na miejscu. W chwili tragedii miała 16 lat. 


Luce Douady była jedną z najlepiej zapowiadających się zawodniczek młodego pokolenia we Francji i Europie. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w Arco zdobyła złoty medal w boulderingu w swojej kategorii wiekowej (Youth A). Kilka miesięcy wcześniej zaliczyła świetny debiut w seniorskim Pucharze Świata, rozgrywanym w kanadyjskim Vail, gdzie przebojem wdarła się do finału, ostatecznie zajmując 5 lokatę. 


Mieliśmy okazję zobaczyć ją w akcji po raz ostatni podczas seniorskich Mistrzostw Europy w Edynburgu, gdzie wywalczyła brąz w prowadzeniu i... zdobyła serce tamtejszej publiki. Charakterystyczny uśmiech, który udało się uchwycić na poniższym zdjęciu był świetną ilustracją lekkości i gracji, z jaką poruszała się wówczas po ścianie. Taką ją właśnie zapamiętaliśmy i taką będziemy pamiętać. Do zobaczenia Luce, gdzieś po drugiej stronie grani...


Luce Douady podczas Mistrzostw Europy w prowadzeniu 2019; fot. Piotr Drożdż

 

Zawodniczkę upamiętniła również Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej (IFSC) specjalnym materiałem video:

  

 

Źródło: Le Dauphiné Libéré & planetmountain.com

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com