baner
 
 
 
 
baner
 
2016-03-01
 

Rusza kurs taternictwa jaskiniowego

Już od 25 lat w Speleoclubie Wrocław szkolimy kolejne pokolenia taterników. Do tej pory jest ich już ponad 200. W tym roku nie będzie inaczej. Już 2 marca startuje kolejny kurs taternictwa jaskiniowego. 

 - To już niejako tradycja w naszym klubie. Nie wyobrażamy sobie już roku bez kursu. Jesteśmy otwarci na wszystkich, po prostu lubimy się dzielid tą naszą pasją - mówi prezes Speleoclubu Wrocław, Tomasz Utkowski. 

Kurs jest prowadzony zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Alpinizmu i trwa cały rok. 


- Jest co robid i naprawdę sporo się dzieje - to Marta, Kurs 2013 - Od samego początku były wyjazdy, a to na Jurę, a to do kamieniołomu no i oczywiście tatrzaoskie obozy i wspinaczka w skałach. No i nowe przyjaźnie, które zostaną na całe życie. Ba, mieliśmy nawet jaskiniowe wesele… 


Nie ma jednak powodów do obaw - nie jest potrzebna żelazna kondycja ani żadne doświadczenie górskie. 

- Nauczymy naszych kursantów wszystkiego - będzie i teoria i praktyka. Węzły, ekwipunek, przygotowywanie akcji jaskiniowych, poręczowanie, eksploracja i wiele innych - zapewnia kierownik kursu Mariusz Robak - Wszystkie zajęcia praktyczne są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów taternictwa jaskiniowego. 


Zapraszamy wszystkich chętnych do poznania nowego sportu i nowego, podziemnego świata. 

Spotkanie informacyjne odbędzie się 2 marca (środa), na Politechnice Wrocławskiej, budynek C-13, sala 2.17 

Więcej informacji można znaleźd na naszej stronie - w zakładce Kurs i na Fanpage Speleoclubu 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com