baner
 
 
 
 
baner
 
2016-07-28
 

Przejście Głównej Grani Tatr w 106 godzin!

W dniach 21-25 lipca, Adam Pieprzycki i Artur Paszczak przeszli w 106 godzin i 38 minut Grań Główną Tatr od przełęczy Zdziarskiej do Huciańskiej.

źródło: brytan.com.plZespół korzystał z pomocy grupy wspierającej, która pomagała w miejscach biwakowych, a grań pokonywał według opisu zamieszczonego w „Najpiękniejsze szczyty tatrzańskie” Janusza Kurczaba, wchodząc na wszystkie punkty topograficzne „wytłuszczone” przez autora.


Adam i Artur biwakowali na Strzeleckich Polach pod Jaworową Przełęczą, w Żelaznej Kotlince pod Zachodnimi Żelaznymi Wrotami, w kotlince pod Zadnim Mnichem i na Jamnickiej Przełęczy. Poruszali się z ośmiokilogramowymi plecakami, w których mieli szpej wspinaczkowy, ubrania i wodę. Przygotowanie do tego przejścia trwały cztery lata, było ono jednocześnie już trzecią próbą podjętą przez Adama i Artura. 

 

Zaczęli od przebiegnięcia Tatr Bielskich (tu wykręcili czas gorszy, niż planowany – miały na niego wpływ warunki, jakie zastali: przede wszystkim błoto po obfitych opadach deszczu), następnie przeszli Wysokie i Zachodnie.

 

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że najszybsze przejście Grani Tatr miało miejsce w 1975 roku – Krzysztof Żurek pokonał ją w 70 godzin (efektywne 48 godzin). Niewiele więcej (pół dnia) potrzebował Włodek Cywiński.źródło: brytan.com.pl, wspinanie.pl


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com