baner
 
 
 
 
baner
 

Paul Robinson otwiera "Karoshi" 8C w Hueco Tanks

Karoshi w języku japońskim oznacza niezbyt przyjemną śmierć, będącą wynikiem przepracowania. Tak również swój najnowszy ekstrem w Hueco Tanks ochrzcił Paul Robinson. Czy to oznacza jakąś aluzję? Nie wydaje się, aby projekt - choć wyceniony ambitnie, bo za 8C, przysporzył mu aż takich trudności. Amerykanin z linią po raz pierwszy zmierzył się w lutym tego roku - teraz wykorzystał sprzyjające warunki i dokończył to, co wówczas rozpoczął. Hueco Tanks ma kolejną 8C, a dla samego Paula jest to już 19 boulder w tym stopniu! 

Paul Robinson w akcji na Karoshi 8C. Fot. Keith Allen - Westmountainmedia

 

"Jestem bardzo szczęliwy z pierwszego przejścia Karoshi. Odkryliśmy tę linię z Keithem ubiegłego roku, kiedy to udaliśmy się sprawdzić nowo otwarty przez Freda Nicole'a "New Map of Hell". Rzuciła mi się w oczy ewidentna sekwencja chwytów, które wychodziły prosto sporym przewieszeniem. Dość oczywisty start i krawądkowa końcówka, której jednak początkowo nie byłem w stanie pokonać. Cieżki trening w trakcie roku jednak się opłacił i wróciłem zmotywowany zmierzyć się ponownie z problemem. Stopniowo przypominałem sobie ruchy, aż udało się wszystko odtworzyć, a następnie połączyć w ciąg. To zawsze wspaniałe uczucie gdy odnosisz sukces na czymś tak trudnym. Jeśli chodzi o wycenę, proponuje 8C (V15). Wiem, że ciężko oceniać przez pryzmat pierwszego przejścia, ale nie mogę się doczekać co na temat tej linii powiedzą inni, kiedy się w nią wstawią!" - komentuje przejście na swoim profilu na Instagramie Paul.

Tak jak wspominaliśmy na wstępie, jest to już dziewiętnasta 8C w dorobku Amerykanina, z czego sześć to pierwsze przejścia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Paul ma na koncie 918 (sic!) problemów wycenianych na 8A i wyżej - czy zostanie pierwszym wspinaczem, który przekroczy magiczną barierę 1000? Nie wydaje się, żeby na horyzoncie był ktoś, kto byłby w stanie nawiązać z 31-letnim Amerykaninem równorzędną walkę - no chyba, że na boulderowej scenie pojawi się niespodziewanie jakiś swoisty Adam Ondra małych form. ;-) 

Źródło: 8a.nu & profil Paula Robinsona na Instagramie

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com