baner

baner

Marcin Dzieński wywalczył brąz w Mistrzostwach Europy

Kolejny świetny występ w Pucharze Świata w czasówkach zaliczył Marcin Dzieński. Rambo, po ostrej walce na ścianie w Chamonix, podczas której bezwzględnie wykorzystywał błędy rywali, ostatnecznie uplasował sie na czwartej pozycji. W walce o trzecie miejsce Marcin przegrał z rewelacyjnie dysponowanym Qixin Zhongiem. Jako że zawody te były również Mistrzostwami Europy (do której jak wiadomo Chiny jeszcze się nie zaliczają:-), nasz zawodnik cieszyć się mógł z brązowego medalu! Kolejni nasi zawodnicy zajmowali pozycje: Jędrzej Komosiński 20, Rafał Hałasa 22, Michał Lewicki 27, Marek Wójcik 32.

W rywalizacji o złoto, po ekscytującym finale (koniecznie zobaczcie retransmisję), zwyciężył Libor Hroza:

Do Francji pojechała również spora ekipa naszych pań. Najlepiej zawalczyła najbardziej doświadczona z nich, Edyta Ropek której udało się wywalczyć piątą pozycję poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy wynikiem 8,10 s. Do awansu do strefy medalowej zabrakło naprawdę niewiele. Pozostałe Polki: Aleksandra Rudzińska 7, Klaudia Buczek 9, Patrycja Chudziak 15, Anna Brożek 16, Monika Prokopiuk 20.

W Chamonix małą gościnnością wykazała się reprezentantka gospodarzy Anouck Jaubert. Francuzka wykorzystała błąd Julii Kapaliny w finale i pewnie zdobyła złoto.

Pełne wyniki znajdziecie na stronie IFSC.