baner
 
 
 
 
baner
 

Lemur - kolejna skała w Karlinie

Niedawno informowałem o udostępnieniu do wspinania Reniferowej Skały w Karlinie, a już mogę zaprezentować topo kolejnej skały w rejonie: Lemura. 



Prace na Lemurze wykonałem wspólnie z Waldkiem Podhajnym. To już piąty sektor po Skale Nad Wsią, Rzędowej, Skale Kopaniny i Reniferowej, nad którym pracowałem w Karlinie. Łącznie w rejonie możecie się wspinać w tej chwili po ponad 100 ubezpieczonych drogach. Większość ringów (poza Skałą Nad Wsią) sfinansowałem z własnych środków i z Waszego wsparcia. Być może już za tydzień podam informacje o szóstym sektorze: Krzewinach, gdzie aktualnie działamy z Waldemarem. Przybędzie kolejne 20 dróg. Następnie mamy w planach przenieść się na pobliski Biały Kamień, na którym sporo własnej pracy już włożył Tadek Pielarz. Potencjał Karlina jest wciąż bardzo duży: na eksplorację czeka choćby skała Dworski Las, zwana też Ostrym Kamieniem, która już w latach 90-tych XX wieku była określana jako „przyszłość wspinania na Jurze”.

 

Przypominam, że zasada wspólnego działania jest prosta: Wasze wsparcie, moja praca, wspinają się wszyscy...




 

Jak trafić na Lemura: dojście na Lemura wymaga pewnej orientacji w terenie. Na załączonej mapce narysowałem najłatwiejszą drogę dojścia. Z miejsca, gdzie można zostawić auto (to samo co na Skałę Kopaniny) kierujemy się drogą leśną na wschód. Na wyraźnym rozwidleniu, gdzie las najbardziej się zwęża skręcamy w lewo (z tego miejsca w prawo odbijamy na Kopaniny) – przez pierwsze 20 metrów ścieżka jest niewidoczna, ale po chwili staje się wyraźna, z czasem zamieniając się w drogę. Kierujemy się nią na północny wschód trzymając się w pewnym momencie lewego rozwidlenia. Gdy droga przekracza łagodny grzbiet, schodzimy nią jeszcze jakieś 100 metrów. Po prawej stronie wzdłuż krawędzi lasu pojawi się ścieżka omijająca wiatrołomy. Idziemy nią konsekwetnie aż do Małego Jaja. 50 m za nim znajduje się Lemur. Główna ściana wysoka na około 12-14 m ma wschodnią wystawę, więc lepiej wybrać się na wspinanie popołuniu. Zaletą skały, poza estetycznym wyglądem, jest fakt, że zawsze jest sucha.

 

W okolicy znajduje się kilka mniejszych skał, które już częściowo wyeksplorowałem bez liny. Ich skałoplany znajdziecie na profilu https://www.facebook.com/1000lines/ do polubienia którego zachęcam.

 

 

 

 

Lemur



1.Projekt (6R+ST)

2.Loopy De Loop VI.3+ (5R+ST); Waldemar Podhajny, Jacek Trzemżalski

3.Moja Habilitacja VI (5R+ST); Patrycja Szostok, Jacek Trzemżalski

4.Krzakokosy VI- (5R+ST); Patrycja Szostok, Jacek Trzemżalski

5.Uzbrojnik VI.1+ (5R+ST); Michał Nowacki, Jacek Trzemżalski

6.Kleszczyzna VI.2 (3R+ST); Michał Nowacki, Jacek Trzemżalski

7.Edison Extension VI.3 (5R); Waldemar Podhajny, Jacek Trzemżalski



8.Edison VI.1 (4R); Waldemar Podhajny, Jacek Trzemżalski

9.Nibiru VI.2+ (3R); Waldemar Podhajny, Jacek Trzemżalski

10.Anunaki VI.3 (3R); Waldemar Podhajny, Jacek Trzemżalski

11.Woda Brzozowa VI.1+ (3R); Waldemar Podhajny, Jacek Trzemżalski

 

 

Ubezpieczenie skały w więkoszości sfinansował Michał Nowacki, poprzez wpłatę na stronie https://zrzutka.pl/vazgjx 



KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com