baner

baner

2017-04-06

Ekipa Atomica zwycięża w Mistrzostwach Polski Seniorów

W miniony weekend w Szpindlerowym Młynie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Zawodnicy z Ekipy Atomica zdominowali konkurencję, zdobywając 7 medali, w tym wszystkie możliwe do zdobycia krążki z najcenniejszego kruszcu. Udowodnili tym samym, że Atomic jest mistrzowską marką nie tylko na arenie światowej, ale również na polskim rynku!

Zmagania Mistrzostw Polski rozpoczęły się w sobotę od slalomu. Wśród pań zwyciężyła Maryna Gąsienica-Daniel, która miniony sezon zaliczyć może do udanych. Coraz częściej udawało jej się zbliżyć do czołowej trzydziestki Pucharu Świata, a w Crans-Montana zdobyła swoje pierwsze punkty, zajmując 26. lokatę. Na Mistrzostwach Świata w St. Moritz udało jej się wedrzeć do czołówki w super kombinacji, w której wskoczyła na 23. miejsce. Do tego, na koniec sezonu, dołączyła dwa lokalne tytuły – Mistrzyni Polski w slalomie i w slalomie gigancie.

Na trzecim stopniu podium w slalomie uplasowała się jeżdżąca na Atomicach Maria Łuczak. Wśród panów natomiast zwyciężył Maciej Bydliński, który sięgnął po tytuł po kilku latach przerwy. Trzeci spośród Polaków na mecie zameldował się Piotr Habdas. Z kolei w niedzielnym slalomie gigancie panowie z Ekipy Atomica stoczyli zacięty bój o najwyższe trofeum. Zwycięzcą okazał się Piotr, który wyprzedził starszego kolegę o… 0,02 sekundy!

Ogromne gratulacje należą się również Darii Krajewskiej. Zawodniczka jeżdżąca na Salomonach zajęła drugie miejsce w slalomie gigancie, plasując się za koleżanką z kadry, Maryną Gąsienicą-Daniel.

Marka Atomic może uznać sezon zimowy 2016/2017 za bardzo udany. Dzięki licznym sukcesom swoich zawodników udowodniła, że jest mistrzowska na poziomie światowym i lokalnym. Ogromy sukces podczas Mistrzostw Świata w Sankt Moritz (12 z 30 możliwych do dobycia medali), został poniekąd przeniesiony na polskie „podwórko” (7 z 12 medali Mistrzostw Polski przypadło w udziale zawodnikom Ekipy Atomica). Jakby tego było mało, tegorocznym triumfom towarzyszyła premiera najnowszych super nart Redster G9 i S9. Intensywny sezon pełen sukcesów można pomału uznać za zakończony. Nie przestawajcie jednak śledzić nas na fb ATOMIC SKIING.