baner
 
 
 
 
baner
 

11-letni Max Bertone idzie w ślady siostry - 13x 7C-8A+ w Rocklands!

Wygląda na to, że nazwisko Bertone zobowiązuje do pokonywania boulderów z najwyższej półki. Max, młodszy brat Oriane, o której spektakularnych dokonaniach regularnie Wam donosimy, w ciągu dwóch tygodni zdołał zameldować się na topie  aż 13 problemów wycenionych na 7C i wyżej!

Max Bertone na Last Day in Paradise 7C. Fot. kadr z filmu

 

11-latek jest bratem wschodzącej gwiazdy Oriane Bertone. Podczas ich wspólnego pobytu w Rocklands, Max wciągnął 13 boulderów z przedziału 7C-8A+. Jest to wyczyn nie tylko ze względu na bardzo młody wiek chłopaka, ale również na aktualne warunki panujące w Południowej Afryce, czyli upały sięgające 35 stopni w cieniu. Z pewnością nie ułatwiają one atakowania skalnych ekstremów. A skoro o nich mowa: łupem Maxa padły 2 bouldery o trudnościach 8A - Wrecking Ball i Alex’s extension oraz wyceniony przez jego siostrę na 8A+ Tail of a Caracal, a także Light Saber - również 8A+.

 

Na poniższym filmie zobaczycie trzy z jego nowych przejść - Last Day in Paradise 7C, Proa 7C i Light Saber 8A+. Ten ostatni jest zresztą problemem autorstwa samego Dave’a Grahama, który pierwotnie zalicytował 8B. Wycena z czasem uległa jednak erozji, co nie umniejsza absolutnie dokonaniom młodego Maxa Bertone.

 

 

Źródło: 8a.nu & Stefano Bertone na YT

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com