baner
 
 
 
 
baner
 
2022-02-16
 

Wyrusz w filmową podróż na Jack Wolfskin Lądek Film Tour!

Jeden z największych festiwali górskich na świecie i najstarszy festiwal tego typu w Polsce rusza w tournée po 7 miastach, a Jack Wolfskin razem z nim! Festiwal Górski w Lądku–Zdroju to prawdziwa legenda, która niezmiennie od 1995 roku pozwala na zetknięcie się z autentycznością wyjątkowych wypraw w otoczce wysokiej jakości kina. Tym razem wszystkie seanse będą wyświetlane równolegle od lutego do maja na comiesięcznych spotkaniach filmowych w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i w Poznaniu. Gdzie masz najbliżej?

 

 

DLACZEGO JACK WOLFSKIN I FESTIWAL W LĄDKU?

O Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady mówi się, że jest to festiwal ludzi gór - przygotowany przez zapaleńców dla zapaleńców. To miejsce niecodziennych spotkań, przestrzeń do podziwiania osiągnięć, odkrywania kultur i inspiracji dla własnych, bliższych i dalszych, wypraw. Tak się składa, że esencją wilczej natury Jack Wolfskin są właśnie góry i wyprawy. Choć wilki ciągnie też na leśne szlaki i do miejskich przygód, to pochodzą z gór i doskonale się tam czują. Kolejny rok współpracy z festiwalem i w efekcie Jack Wolfskin Lądek Film Tour 2022 to tego naturalna konsekwencja.

 


Dzięki połączeniu sił organizatorów festiwalu i marki Jack Wolfskin na najbliższej edycji możesz spodziewać się:

- 6 niesamowitych filmów podróżniczych, które obudzą w tobie dreszcz emocji


- nigdy niepublikowanych wywiadów ze znanymi podróżnikami o trudach i specyfice ich wypraw


- prezentacji nagrodzonych filmów uczestników kursu PROJEKTFILM.PL


- konkursów z wartościowymi nagrodami


zniżki na zakupy w sklepach stacjonarnych Jack Wolfskin


inspiracji do twoich kolejnych wypraw i emocji, które zostaną z tobą na długo


Organizatorem pokazu filmów festiwalowych jest portal filmygorskie.pl, największy dystrybutor i propagator kultury górskiej w Polsce.


 

JAK TO BĘDZIE PRZEBIGAĆ? TERMINY MIEJSCA SEANSÓW

 

Comiesięczne spotkania filmowe będą odbywały się w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Poznaniu – wszędzie w tych samych datach, w tym samym repertuarze i zawsze o godzinie 19:00. Każdy z seansów będzie trwał około 2,5 h. Repertuar:

 

23.02 - THE ALPINISTNajlepszy film wspinaczkowy minionego roku!!! Wspinanie Marca-André Leclerca odbywa się bez towarzystwa kamer, bez liny, a także bez miejsca na popełnienie błędu. Jest esencją przygody free solo. Film jest przejmującym portretem wspinacza-wizjonera, który podąża ścieżką wytyczoną przez pasję, mimo najpoważniejszych (!!!) możliwych konsekwencji.

 

9.03 - CHOLITAS + WYWIAD Z MARTYNĄ WOJCIECHOWSKĄPięć Cholitas – rdzennych mieszkanek Boliwii – bierze udział w wyjątkowej wyprawie na Aconcaguę. Zdobycie najwyższego szczytu obu Ameryk ma symbolizować ich wolność i wewnętrzną siłę. Ana, Cecilia, Dora, Elena i Lidia zawsze chodzą po górach w niezwykłych strojach – ozdobnych, długich do kostek spódnicach. Jednocześnie są kimś więcej niż tylko wspinającymi się dziewczynami, noszącymi kolorowe, tradycyjne ubrania. Cholitas to odważne kobiety, odnajdujące w górach przestrzeń, w której mogą poczuć się wolne, szczęśliwe i pełne życia. Ich przygoda w inspirujący sposób pokazuje światu jak być kobietą, szanować tradycję i być blisko Matki Natury.

 

6.04 - ONE YEAR ON A BIKE + CLIMBING IRANRok na rowerze, z Amsterdamu do Singapuru. Jeden człowiek, 17 tysięcy kilometrów, 18 państw. Odkrywanie siebie i przepięknych miejsc. Okazja do spotkań i nawiązania przyjaźni. Przygoda, przyjemność i ból.


***Nasim uprawia wspinaczkę klasyczną i jest w Iranie jedyną kobietą, otwierającą nowe drogi. Nasim stoi przed podwójnym wyzwaniem – fizycznym i kulturowym, ponieważ jej wspinaczkowa pasja nie idzie w parze z twardymi zasadami, ograniczającymi wolność kobiet w Iranie. Nasim ma marzenie: otworzyć nową drogę w Alpach.

 

18.05 - CONNECTION + SALTO IS THE KINGOsiem dziewczyn z Francji, Czech i Kanady wpada na pomysł rozciągnięcia taśmy highline o długości pół kilometra między dwiema skalnymi wieżami na pustyni koło Moab, w amerykańskim stanie Utah. Spędzają na wieżach 5 dni i nie tylko łączą dwie wieże cienką taśmą, po której chodzą, lecz także uzyskują połączenie z niebem, Ziemią i ze sobą nawzajem.


***Kanioning i zjazdy wzdłuż najwyższych wodospadów na Ziemi są pasją łączącą grupę przyjaciół. Ich wyprawy to podróże w nieznane, a jedynym pewnikiem jest siła ich przyjaźni. Czy uda im się pokonać zjazdami najwyższy wodospad świata?


Zwiastuny w pełnej wersji dla każdego z filmów można zobaczyć TUTAJ.

Bilety na wszystkie pokazy filmowe znajdziecie TUTAJ.

 


Informacja prasowa

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
...
Świetna promocja Lądka i festiwalu oraz JW. W Poznaniu w multikinie nie było wolnych miejsc.
...
Świetna promocja Lądka i festiwalu oraz JW. W Poznaniu w multikinie nie było wolnych miejsc.
...
Świetna promocja Lądka i festiwalu oraz JW. W Poznaniu w multikinie nie było wolnych miejsc.

 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com