baner
 
 
 
 
baner
 
2017-01-21
 

Triada zimowa 2017 - etapowo lub solo

W weekend 21-22 stycznia biegacze górscy zamiast świętować Dzień Babci i Dziadka w zaciszu domowym będą zmagali się z warunkami zimowymi na trasach o dystansach 11 km, 22 km i 33 km. Mogą wystartować w pojedynczym biegu, albo połączyć je w „triadę” - tak właśnie nazywa się impreza, której bazą stanie się Krościenko nad Dunajcem.

Krościenko nad Dunajcem to miejscowość położona na styku Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. W związku z tym każdy z proponowanych biegów odbędzie się w innym paśmie górskim:
11 km w Pieninach,
22 km w Gorcach,
33 km w Beskidzie Sądeckim.
Razem utworzą „triadę”, czyli zbiór 3 elementów - 3 etapów o łącznej długości 66 km.

Biegów etapowych organizuje się w Polsce niewiele. Nic dziwnego, że właśnie połączenie wszystkich trzech tras w triadę cieszy się największym zainteresowaniem zapisanych na zawody biegaczy. W czerwcu 2016 roku odbyła się letnia edycja Triady, teraz po raz pierwszy będzie można spróbować sił w etapowym bieganiu w aurze zimowej.

Czy zaliczenie trzech biegów w ciągu dwóch dni jest w ogóle możliwe? Dogodne godziny startów oraz przemyślane zaplanowanie poszczególnych etapów przez organizatorów czyni to przedsięwzięcie jak najbardziej realnym nawet zimą. W sobotę rano odbędzie się bieg w Gorcach (22 km), wieczorem w Pieninach (11 km), a w niedzielę rano ostatni etap po szlakach Beskidu Sądeckiego (33 km). Pod względem logistycznym sprawa wygląda bardzo prosto. Start i meta wszystkich biegów znajdują się w Krościenku nad Dunajcem. Nie ma potrzeby dojeżdżania autobusem czy czekania na innych uczestników. Zaraz po biegu można odpocząć i szykować się do kolejnego etapu.

Bieganie etapowe to coś więcej niż zwykłe bieganie. To wyjątkowa przygoda, walka z własnymi słabościami, ale także niesamowita integracja z innymi uczestnikami, z którymi wspólnie przebywa się i rywalizuje przez cały weekend. Dlatego już dziś organizatorzy Triady zapraszają na kolejne edycje: Triadę letnią w podobnej formule jak zimowa oraz Triadę week, dającą możliwość zaliczenia 7 biegów w 7 dni!

Podczas zawodów można wystartować także w pojedynczych wybranych biegach.

 Od początku bieganie etapowe wspiera marka Regatta w ramach akcji Regatta RUSZ SIĘ! Program ten obejmuje wydarzenia na świeżym powietrzu, których celem jest zachęcanie do aktywnego wypoczynku – forma i dyscyplina nie mają znaczenia, liczy się przemyślany pomysł i odwaga na jego realizację. Celem jest wsparcie organizatorów imprez, organizacji i instytucji oraz ludzi aktywnych i zarażających innych pozytywną, sportową energią, które są inicjatorami takich wydarzeń. Uczestnicy Triady mają szansę na zdobycie voucherów zakupowych do sklepów firmowych marek Regatta i Dare 2b.

Informacje i zapisy: http://etapowatriada.pl/.

Więcej informacji o programie Regatta RUSZ SIĘ!: www.ruszsie.org.


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com