baner
 
 
 
 
baner
 
2021-08-18
 

Test butów biegowych The North Face Flight Vectiv

Flight Vectiv to innowacyjne i precyzyjnie wykonane buty biegowe – flagowy model z najnowszej linii obuwia marki TNF, Vectiv. Linia ta została stworzona przede wszystkim z myślą o trasach w terenie i długich dystansach. Jest efektem ponaddwuletniej pracy, podczas której obuwie było intensywnie testowane przez 14 sportowców z teamu TNF, między innymi Fernandę Maciel, Kaytlyn Gerbin czy Pau Capella.

Fot. Piotr Drożdż

Już przy pierwszym kontakcie buty zwracają uwagę niesamowitą lekkością. Jest to cecha, która zdecydowanie wyróżnia je spośród dostępnych na rynku modeli przeznaczonych do biegania w terenie. Kolejny plus to świetne dopasowanie do stopy. Za tę cechę odpowiada „skarpetowa” konstrukcja cholewki i zastosowanie tkaniny Matryx po bokach. Pierwszy z tych patentów jest świetnym rozwiązaniem, bo dzięki niemu został wyeliminowany klasyczny język, który podczas biegu często przesuwa się po jakimś czasie, zazwyczaj powodując dyskomfort. Z kolei bardzo cienka i przewiewna tkanina Matryx sprawia, że buty te są idealnym wyborem na ciepłe dni, a kevlarowe sploty w strukturze zapewniają cholewce większą trwałość i właściwe trzymanie stopy w ruchu. 


Flight Vectiv posiadają klasyczny system sznurowania, ale warto zauważyć, że osoby z wysokim podbiciem stóp dzięki wspomnianej konstrukcji będą miały zapewnione świetne dopasowanie i unikną poluzowywania się cholewki, co zazwyczaj pojawia w standardowych rozwiązaniach po dłuższym bieganiu. Wspominając o cholewce, muszę dodać, że przednia jej część wykonana jest z elastycznej dzianiny o siateczkowym splocie, dzięki czemu buty są bardzo przewiewne i zapewniają doskonałe odprowadzanie wilgoci powstającej podczas intensywnego ruchu. Zastosowany w tym modelu trójwymiarowy, miękki zapiętek już od pierwszego założenia butów gwarantuje komfort i zapobiega powstawaniu różnego rodzaju odcisków lub otarć w tej części stopy. 


Fot. Piotr Drożdż


Elementem, który z pewnością wyróżnia model Flight Vectiv, jest kształt przypominający kołyskę. Rozwiązanie to pozwala na płynne przetaczanie stopy, a następnie swobodne odbicie z palców lub ze śródstopia – w zależności od techniki. Dodatkowo buty mają podniesiony przód, co wraz z kołyskowym kształtem zdecydowanie zwiększa dynamikę biegu. 


Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem są wkładki z włókna węglowego – 3D Vectiv Plate. Ta unikatowa konstrukcja zapewnia lepszą stabilizację w czasie biegu oraz optymalne odbicie, które pozwala nam zachować więcej energii, niezwykle cennej zwłaszcza na długich dystansach. Podeszwa zewnętrzna to SurfaceCTRL z kostką bieżnika grubości 3,5 mm, która pod względem przyczepności sprawdza się zarówno w terenie leśnym, jak i na skalnym podłożu.

 

Model Flight Vectiv został stworzony do szybkiego pokonywania długich dystansów, więc lekkość, doskonała przewiewność, świetne dopasowanie do stopy, a co za tym idzie – właściwe czucie terenu, optymalne odbicie i dynamika ruchu to kluczowe cechy tego flagowego modelu. W swojej najnowszej kolekcji marka TNF zastosowała ponadczasowe zestawienie bieli i czerni. Biały kolor może zadziwić wiele osób przyzwyczajonych do wszechobecnego na górskim szlaku błota, ale przecież pomarańczowy czy żółty po setkach pokonanych kilometrów też zmienią swój odcień na zdecydowanie bardziej przygaszony. ;-)

 

Fot. Piotr Drożdź

 

Technologie: tkanina Matryx, wkładka węglowa 3D Vectiv Plate Podeszwa: zewnętrzna – SurfaceCTRL Drop: 6 mm Waga: 245 g (wersja damska),  285 g (wersja męska) • Cena: 849 zł

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com