baner
 
 
 
 
baner
 

Startują Mistrzostwa Świata Juniorów w Moskwie - trzymamy kciuki za naszych zawodników!

699 zawodników i zawodniczek z 5 kontynentów i 43 różnych krajów. 7 dni rywalizacji w 4 różnych dyscyplinach (bouldering, prowadzenie, czasówki, trójbój) i wielkie nadzieje związane z występami naszych kadrowiczów - już jutro ruszają Mistrzostwa Świata Juniorów w Moskwie. Przez najbliższy tydzień będziemy świadkami zmagań wspinaczkowej młodzieży, a to dopiero uwertura przed zbliżającymi się wielkimi krokami wrześniowymi Mistrzostwami Świata w Innsbrucku. Będzie się działo! ;-) A my tradycyjnie będziemy dla Was wszystko relacjonować.

 

W odróżnieniu od zmagań o tytuł Mistrza Świata wśród seniorów, młodsi zawodnicy w szranki rywalizacji stają nie co 2 lata jak ich starsi koledzy i koleżanki, ale co roku. W każdej z dyscyplin medale przyznawane są osobno w trzech kategoriach wiekowych:

 

1) JUNIORS (18-19 lat)

2) YOUTH A (16-17 lat)

3) YOUTH B (14-15 lat)

 

Taki podział daje spore szanse medalowe, jeśli spojrzeć na skład naszej reprezentacji. Świetnie dysponowana Aleksandra Kałucka z pewnoscią będzie chciała obronić wywalczony przed roku w Innsbrucku tytuł, choć podobnie jak wszyscy pozostali nasi zawodnicy i zawodniczki wystaruje również w osobno klasyfikowanym trójboju. Ola świetnie biegała w ostatnich zawodach seniorskiej rangi, rozgrywanych w Arco, jest również zwyciężczynią klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Europy Juniorów. To stawia ją w roli niewkestionowanej faworytki do zwycięstwa - czy drugi rok z rzędu zgarnie złoto? Taką mamy nadzieję. ;-) Na pewno jej siostra bliźniaczka, Natalia nie odda łatwo pola - tym lepiej dla rywalizacji im dalej zajdą obie - byleby los nie skojarzył ich wcześniej niż w finale, tak jak przed rokiem, by nie musiały eliminować się nawazajem. ;-)

 


Oli jak i wszystkim naszym czasówkowiczom życzymy w Moskwie samych zwycieskich pojedynków. Fot. Eddie Fowke

 

Duże nadzieje na wysokie lokaty pokładamy również w reprezentantkach krakowskiej Korony, na krajowym podwórku absolutnie bezkonkurencyjnych. Maja Rudka i jej starsza koleżanka Ida Kupś od kilku sezonów rozdają karty na zawodach w Polsce, gdzie nie mają sobie równych. Obydwie przyzwyczaiły nas również do walki o najwyższe miejsca w międzynarodowych zmaganiach. Ida przed rokiem w Innsbrucku była w finale, ostatnio w Arco po raz pierwszy dostała się do półfinału seniorskiego Pucharu Świata w prowadzeniu. To z pewnością bardzo dobry prognostyk przed Moskwą. Kto może jej zagrozić? Rzućmy okiem na listy startowe: tradycyjnie bardzo mocne Austriaczki: Laura Stöckler i Eva Hammelmuler na pewno łatwo nie oddadzą pola, mamy również Brytyjkę Hannę Slaney, która już z powodzeniem walczyła ze starszymi koleżankami w zawodach rangi seniorskiej - w akcji widzieliśmy ją między innymi na tegorocznych Studio Bloc Masters. 


Ida Kupś w akcji we włoskim Arco. Czy Moskwa też będzie dla niej szczęśliwa? Fot. Eddie Fowke

 

Z kolei Maja będzie musiała zmierzyć się z rewelacyjną Amerykanką Ashimą Shirashi i jej koleżanką Brooke Raboutou. Do grona potencjalnych faworytek w kategorii Youth A w prowadzeniu należy również zaliczyć Włoszki Laurę Rogorę i Camillę Moroni. Zawodniczka krakowskiej Korony jednak niejednokrotnie udowadniała, że potrafi formę z krajowego podwórka przenieść na zawody rangi międzynarodowej - liczmy że i tym razem będzie tak samo i Maja zajdzie jak najwyżej, za co oczywiście mocno trzymamy kciuki.

 

Maja Rudka powalczy w kategorii Youth A (fot. CCD Fotografia)


To nie koniec Polaków na listach startowych. W kategorii Youth A zobaczymy Miłojasza Bujaka, w Youth B wystartuje natomiast Jan Gurba i Bianka Janecka. Janek podczas tegorocznego Pucharu Europy Juniorów we włoskim Mezzolombardo wywalczył brązowy medal - z całego serca życzymy by w Moskwie co najmniej powtórzył ten sukces. 

A jak przedstawia się harmonogram imprezy? By nie pogubić się kiedy i kto będzie walczył, poniżej przedstawiamy małą ściągawkę - wszystkie z niżej wymienionych rund będziecie mogli obejrzeć live na oficjalnym kanale IFSC na YouTube:

8.08.2018 - czwartek:

 

19:00 – finały "czasówek" Youth A

10.08.2018 - piątek:

16:30 – finały "czasówek" Youth B 
18.45 – półfinały bouldering Juniorzy

11.08.2018 - sobota:

10:00 – półfinały bouldering Youth A
14:30 – finały bouldering Juniorzy 

12.08.2018 - niedziela:

16:30 – finały bouldering Youth A
19:00 – finały "czasówek" Juniorzy

13.08.2018 - poniedziałek:

12:00 – półfinały bouldering Youth B

14.08.2018 - wtorek:

 

12:00 – finały bouldering Youth B
15:00 – półfinały prowadzenie Juniorzy
18:00 – półfinały prowadzenie Youth A

15.08.2018 - środa:

17:00 – finały prowadzenie Youth A
18:00 – finały prowadzenie Juniorzy

16.08.2018 - czwartek:


9:00 – półfinały prowadzenie Youth B
15:00 – finały prowadzenie Youth BKOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com