baner
 
 
 
 
baner
 
2017-06-16
 

Regatta Bieg Wierchami

Regatta Bieg Wierchami organizowany jest w tym roku już po raz czwarty. Do wyboru trzy dystanse oraz zawody Nordic Walking. Rezerwujcie w swoich kalendarzach termin 16-17 czerwca 2017 roku i przyjeżdżajcie na biegowe święto w piękne rejony Beskidu Sądeckiego!

Co nas czeka? Organizatorzy tak zachęcają do udziału: „Będziecie styrmać się po wyierskach i dolinach Pasma Radziejowej, Pasma Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim i Lubovnanskej Vrchowiny. Czekać na Was będą zeszłoroczne trasy na dystansie Corno Owca 11 km i Waligóra 30 km, a dla ultrasów przygotowaliśmy nową wersję naszej trasy L, UltraVisegrad, która będzie mierzyć 55 km+ i poprowadzi Was od Zamku w Starej Lubovni do Zamku w Rytrze, dzięki czemu naprawdę się zziopiecie, ale zdolecie. A jak już zalecicie na metę zmurcani i zmorduwani, to będziecie susyć kiele z radości.”

Bieg Wierchami nawiązuje do tradycji Czarnych Górali, którzy niegdyś zamieszkiwali tereny piwniczańsko-ryterskie. Z beskidzkimi krajobrazami w tle odbędzie się impreza w iście góralskim stylu. Ci, którzy nie zdecydują się na bieganie, może skuszą się na „kijkowanie”, czyli bezpłatny marsz nordic walking pod Kramarkę. W planie również Bieg Rogasia dla najmłodszych. Wydarzenie jest objęte programem Regatta RUSZ SIĘ!, więc zgodnie z jego ideą nie zabraknie form aktywności dostępnych dla każdego uczestnika.

Regatta RUSZ SIĘ! to wydarzenia na świeżym powietrzu, których celem jest zachęcanie do aktywnego wypoczynku: zawody, festiwale, treningi, wydarzenia jednorazowe lub cykliczne, lokalne lub ogólnopolskie – forma i dyscyplina nie mają znaczenia, liczy się przemyślany pomysł i odwaga na jego realizację. Program promuje imprezy, podczas których swoje aktywności mają nie tylko ambitni sportowcy, ale także towarzyszące im rodziny. Propozycje organizatorów Regatta Biegu Wierchami idealnie wpasowują się w te założenia.

 Sprosajcie także swoich znajomych do Rytra, hej! - zapraszamy razem z góralami. Mamy nadzieję, że do startu zachęci Was szczegółowy opis biegów „po góralsku”:

Corno Owca – czyli 11 km
Czujesz się czarną owcą wśród swoich biegających przyjaciół? Nie przejmuj się i zacznij już dziś treningi. Odwiedzisz ryterskie wiatraki, pod którymi pasą się owiecki, strawersujesz Kanarkówkę i piękną polanę Wdżary Niżne, z której to już zakosami, jak jakaś źmija czy inna gadzina zaczniesz zbiegać w kierunku Roztoki Wielkiej i mety. Złapanie biegowego bakcyla gwarantowane.

Waligóra – 30 km
„Pamiętej basiorze bury, nie tykej Waligóry!” - tak o sobie będą mogli mówić wszyscy Ci, którzy zaliczą piękną 30-kilometrową pętlę wokół Rytra. Ponad 10 km biegu na wysokości przekraczającej 1000 m n.p.m. z widokiem na Tatry. Wieża widokowa na Radziejowej – najwyższym szczycie Beskidu Sądeckiego, halizna na Złomistych Wierchach, Schronisko na Przehybie, Szkoła nad Obłokami, kurna chata Babci Nowakowej z widokiem na Kicarz, bunkier na Połomii i Rezerwat Wietrzne Dziury.

UltraVisegrad  55 km+
Start o 6 rano w Starej Lubovni na Słowacji pod średniowiecznym hradem, który niegdyś bronił południowej granicy Rzeczpospolitej. Po czym biegowo zwiedzisz skansen i udasz się w kierunku Oślego Wierchu. Wbiegniesz na Przełęcz Vabec z kapitalnym widokiem na Tatry i pobiegniesz pięknymi, potężnymi górskimi łąkami nad Jarabiną i Litmanovą. Zbiegniesz do Sanktuarium Maryjnego na Górze Zvir, wśród malowniczych, wyniosłych skał i skałek będziesz biegł w kierunku granicznego Szczobu, na zboczach którego zlokalizowana jest tajemnicza budowla. Przez Przełęcz Obidza, Wielki Rogacz, Przełęcz Żłobki, Radziejową, Złomiste Wierchy dobiegniesz do Schroniska na Przehybie i Wielkiej Przehyby. Stamtąd przez Wietrzne Dziury, wiatraki i bunkier dotrzesz do Rytra. Jak już zdobędziesz Makowicę, to wyżej tego dnia nie będziesz, bowiem ze Schroniska na Cyrli przyjemną drogą stokową wśród bukowego lasu, pobiegniesz zdobyć ruiny ryterskiego zamku, z których będzie już widać Hotel Perła Południa i czekającą na Ciebie metę.

Bieg Rogasia umili pobyt najmłodszym oraz zaszczepi w nich ducha sportowej rywalizacji. Bieg Rogasia jest bezpłatny z limitem uczestników 50 osób. Ażeby rywalizacja odbywała się na właściwym poziomie, to Wasze pociechy w wieku od przedszkola do Opola… tzn. 6 klasy podzielone zostaną na trzy grupy wiekowe: przedszkolaki, klasy I-III oraz IV-VI.

Rajd Nordic Walking - W trakcie rajdu uczestnicy nie będą ze sobą konkurować, gdyż bardziej nacisk zostanie położony na aktywne spędzenie czasu w połączeniu z nauką poprawnego korzystania z kijków trekkingowych czy do nordic walking. Pomachajcie kijami, spalcie trochę kalorii, odciążcie stawy i budujcie masę mięśniową.

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.ruszsie.org oraz www.biegwierchami.pl.

 
Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, zachęcających do aktywnego wypoczynku może przez cały rok zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org.


Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od 35 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach. Strona: www.regatta.pl.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com