baner

baner

2009-07-17

Puchar Świata 2009 w Chamonix - wspinaczka na czas

W trzeciej eliminacji Pucharu Świata 2009 w konkurencji wspinaczki na czas, która miała miejsce w francuskim Chamonix Edyta Ropek (MKS Tarnovia, LaRoca) zajęła pierwsze miejsce. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z zawodów autorstwa Grzegorza Gajaszka.
W Chamonix startowała także Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin), która po awansie do rundy finałowej wywalczyła bardzo dobre, szóste miejsce. Trzecia z Polek, Klaudia Buczek (MKS Tarnovia) nie zdołała awansować do finału i sklasyfikowana została na 10 miejscu. Wśród panów najlepiej się zaprezentowali Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia), który zajął czwarte miejsce oraz Łukasz Świrk (SMG Lubin) - 7 miejsce i Jędrzej Komosiński (AZS PWSZ Tarnów) - 8 miejsce. Więcej informacji o wynikach Polaków w dziale Imprezy... oraz na stronie: www.edytaropek.pl.
 Zmagania na czas miały podkład muzyczny grany na żywo!
 Francuski konferansjer, bez którego te zawody nie miały by takiej niesamowitej oprawy.
 Kilka tysięcy publiczności obserwowało zmagania najlepszych wspinaczy w Chamonix!
 Reprezentanci Rosji od lat wiodą prym w konkurencji wspinaczki na czas.
 Po lewej Jędrzej Komosiński i Łukasz Świrk podczas prezentacji dróg.