baner
 
 
 
 
baner
 
2020-05-09
 

Przegląd Filmów im. Wandy Rutkiewicz online

Już w sobotę 9 maja o godzinie 13.00 zapraszamy do udziału w 27 Przeglądzie Filmów Alpinistycznych. Spotykamy się on-line, by obejrzeć relację live z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Naszymi gośćmi będą polscy himalaiści – Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, którzy przedstawią ciekawe historie z wielu wypraw, zdjęcia i filmy, w tym film z pierwszego w historii zimowego wejścia na Mount Everest w 1980 roku.

 

Spotkamy się również z himalaistami – Piotrem Snopczyńskim i Aleksandrem Lwowem, którzy opowiedzą nam o wyprawie w Karakorum, zorganizowanej w 1984 roku, której celem było wejście na Latok III południowo-wschodnią ścianą, mierzącą prawie 2,5 kilometra wysokości. Będzie można też zobaczyć po raz pierwszy nigdy wcześniej nie publikowane fragmenty filmu z tej wyprawy, autorstwa Jerzego Pietrowicza.           

 

Porozmawiamy też z Krzysztofem Wielickim o historii pierwszej jeleniogórskiej wyprawy w Himalaje „Annapurna South 1979", a Tomasz Sordyl opowie nam o sportowej wspinaczce na czas.

 

Zobaczymy również zwycięski film z konkursu Małych Form Filmowych i przypomnimy zwycięzcę poprzedniej edycji. Spotkanie w Muzeum poprowadzi Maciej Pietrowicz z Fundacji Pietrowicz Śladami Uczestników i autor książki o wyprawie z Jeleniej Góry, której premiera nastąpi podczas wydarzenia.

 

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com