baner

baner

Polka Wicemistrzynią Świata w Biegach Górskich

W miniony weekend w Karpaczu rozegrano Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich.

Dominika Stelmach i Srebro Mistrzostw Świata w Biegach Górskich (fot. Piotr Falkowski Festiwal Biegowy)

Na starcie stanęło ponad 130 zawodników z 20 krajów Europy i obu Ameryk, w tym mocna reprezentacja gospodarzy. Biegacze do pokonania mieli trasę liczącą 35 kilometrów i 2100 metrów podbiegów, dwukrotnie przechodzącą przez szczyt Śnieżki mierzący 1603 m n.p.m.

Na Śnieżce rewelacyjnie zawalczyła nasza reprezentantka Dominika Stelmach (adidas) o przysłowiowy włos przegrywając jedynie z Brytyjką Charlotte Morgan.

„Wierzcie mi, naprawdę niewiele pamiętam z samego biegu... byłam tak skoncentrowana.” - komentowała Polka po biegu -  „Musiałam mocno pilnować głowy, żeby nie spanikowała na zbiegach. Mimo wszystko to tam przegrałam złoto. Brytyjka lepiej sobie poradziła. Ale zrobiłam kolejny krok do przodu.”

Bartek Przedwojewski podczas rekonesansu na trasie

Wśród panów, w sumie dość niespodziewanie, patrząc na jego tegoroczne wyniki, zwyciężył Alessandro Rambaldini. Włoch zanotował na mecie czas 2:39:18 wyprzedzając Czecha Roberta Krupickę i Amerykanina Josepha Graya. Ewidentnie zaprocentowało tutaj doświadczenie i doskonałe rozplanowanie wysiłku na trasie. Podczas, gdy w trakcie drugiej pętli zawodnicy z czołówki zwalniali, Włoch ciągle trzymał dobre tempo.

Najlepszy z Polaków, Bartek Przedwojewski (Salomon Suunto Team) jeszcze w połowie trasy walczył o miejsce na podium biegnąc na 5 pozycji jendak później osłabł i efekcie zakończył zawody na miejscu jedenastym.

Źródło: pzla.pl, bieganie.pl