baner
 
 
 
 
baner
 
2021-06-25
 

„Orbayu Free Again” - Siebe Vanhee tworzy historię w nowym projekcie wspinaczkowym

The North Face prezentuje „Orbayu Free Again” – pełnometrażowy film o belgijskim wspinaczu Siebe Vanhee, który dokonał wyjątkowego, klasycznego przejścia legendarnej drogi Orbayu (8c, 500m) na Naranjo De Bulnes w Parku Narodowym Picos de Europa w Hiszpanii.

Zachodnia ściana Naranjo De Bulnes, środkiem której biegnie Orbayu 8c; fot. materiały prasowe The North Face

 

W dokumencie występują również Iker i Eneko Pou, którzy wytyczyli drogę w 2009 roku. Opowiadają oni m.in. o głównych trudnościach i delikatnej naturze skały, która wymaga fachowej precyzji. Dzięki osiągnięciu tego celu Siebe przeszedł do historii, stając się siódmą osobą, która wspięła się na Orbayu. 

 

Dla belgijskiego wspinacza był to prawdziwy sprawdzian wytrzymałości i wyjście poza strefę komfortu. Po sześciu dniach pracy nad drogą, Siebe spędził kolejne cztery, wytrwale pracując nad cruxem drogi. Uszkodzona skóra na rękach zmusiła go do kilku dni odpoczynku, po których Siebe rozpoczął pierwszą próbę przejścia całej drogi. Już za pierwszym razem udało mu się pokonać klasycznie wszystkie trudne wyciągi.

 

Siebe Vanhee w trakcie wspinaczki na Orbayu 8c; fot. materiały prasowe The North Face

 

„Byłem bardzo zestresowany i kwestionowałem swoją zdolność przejścia tak trudnej, złożonej drogi. To naprawdę był szczyt moich możliwości, ale było bardzo miło wrócić w góry i osiągnąć tak fantastyczny wspinaczkowy cel! Uczucia na szczycie były niesamowite. Dla takich wspinaczkowych wyzwań żyję i jestem wdzięczny braciom Pou za ich pomoc w pokonaniu Orbayu” – mówi Siebe.

 

Film „Orbayu Free Again” możecie obejrzeć poniżej lub bezpośrednio na kanale The North Face na YouTube

 

 

Informacja prasowa The North Face

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com