baner
 
 
 
 
baner
 
2016-02-26
 

Nanga Parbat: atak szczytowy. Są na 8080 m! (UPDATE)

Dziś rano (około godz. 6.00 czasu lokalnego) z obozu IV na Nanga Parbat w kierunku szczytu wyruszyła czwórka: Tamara Lunger, Alex Txikon, Ali Sadpara i Simone Moro.

UPDATE 10.55

Nie wiemy dokładnie kto niesie ze sobą nadajnik GPS, ale ostatnie logowanie wskazuje, że pierwsza osoba (lub cały zespół) znajduje się na wysokości 8080 m!
Trwa atak szczytowy – wygląda na to, że sznase wejścia na szczyt są coraz większe. Wspinacze zostali namierzeni z bazy – wiadomo, że dotarli do kuluaru wyprowadzającego na szczyt. Na podstawie nadajnika GPS, który ma ze sobą Alex Txikon możemy też odczytać wysokość, na jakiej  się znajdują. O godzinie 9.24 było to około 7950 m, co oznacza, że do szczytu (8126 m) brakuje im jeszcze niecałe 200 metrów w pionie.  

 

 

Miejsce, w którym znajdował się Alex Txikon o godzinie 9.24. Kropka na żółtym tle oznacza wierzchołek Nangi

 

 

Tamara, Alex i Simone porzuszają się razem kuluarem. Natomiast Ali wspina się nieco bardziej na prawo, skalnym terenem. Pogoda jest wyśmienita – bezwietrznie, bezchmurnie i słonecznie. 

 

 

Zdjęcie wykonane z bazy, widoczny początek kuluaru wyprowadzającego na szczytPrzypomnijmy – zespół ruszył w górę 22 lutego, o czym już informowaliśmy. Po dotarciu do dwójki zmuszony był przeczekać krótkie pogorszenie pogody (silny wiatr), po czym 24 lutego ponownie ruszył w górę osiągając obóz trzeci, a wczoraj obóz IV.


Trzymajmy kciuki!źródło: Twitter, Facebook, altitudepakistan.blogspot.com, racetracker.es


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Wojtek
Super i szczęśliwie do bazy. Wszyscy!!!!!!!
Sebastian Moszczyński
Zdobyli !! Naga zdobyta o 16:35 czasu pakistańskiego !

 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com