baner

baner

Lodowy Puchar Świata w Saas Fee

W ten weekend rozegrano w szwajcarskim Saas Fee trzecią edycję Lodowego Pucharu Świata. Zwyciężyli: Angelika Rainer i Park Hee Yong. Do półfinałów dostała się Olga Kosek, a w ogólnej klasyfikacji zajęła 15 miejsce, co jak do tej pory jest najlepszym rezultatem w IWC.

Można powiedzieć, że Koreańczyk Park Hee Yong w Sas Fee zagrał Va Banque. Podczas pierwszej wspinaczki, przy ostatniej wpince nastąpiła awaria techniczna (zgasło światło). Koreańczyk mógł powtórzyć drogę. Miał ją już zapatentowaną, więc był szybszy o dwie minuty od Rosjanina Maksima Tomiłowa.

Angelika Rainer z kolei wygrała z Koreanką Shin WoonSeon dzięki lepszemu wyniku w półfinałach (w finale osiągnęły ten sam punkt).

W Saas Fee wystartowała również nasza reprezentantka Olga Kosek. Był to jej debiut w Lodowym Pucharze Świata, co nie przeszkodziło jej dostać się do półfinału i zająć 15 miejsce.

Olga Kosek w półfinałach

Wcześniej w zawodach tej rangi startowało dwoje Polaków. W 2009 roku we Włoszech Marcin Poznański, oraz w 2011 roku Edyta Ropek.