baner
 
 
 
 
baner
 
2023-05-29
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

W ostatni weekend maja miłośnicy ekstremalnych wyzwań będą mieli okazję wziąć udział w XVIII Międzynarodowym Ekstremalnym Maratonie Pieszym KIERAT 2023. Historia tych zawodów rozpoczęła się 19 lat temu.

 

Start zaplanowany jest na piątkowe popołudnie 26 maja 2023 r. Zamknięcie mety nastąpi w nocy z soboty na niedzielę, a uroczyste zakończenie w niedzielny poranek. Bazą, a jednocześnie miejscem startu i mety osiemnastej edycji Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Pieszego KIERAT będzie Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach koło Limanowej.


Na uczestników maratonu czeka trasa wyznaczona przez 14 punktów kontrolnych, do których należy dojść w określonej kolejności i przed limitem czasu, samodzielnie wybierając drogę przez góry. Od typowych imprez na orientację MEMP Kierat różni się tym, że choć organizatorzy zapewniają każdemu uczestnikowi specjalnie przygotowaną mapę, nie zabraniają korzystania z własnych map i urządzeń GPS. Dystans optymalnego wariantu trasy wynosi 100 kilometrów, z sumą podejść około 4000 metrów, i obejmuje swym zasięgiem teren Beskidu Wyspowego oraz Gorców. Na pokonanie całej trasy wyznaczono limit 30 godzin.

 

 

Więcej informacji o MEMP Kierat znajdziecie na naszej nowej stronie magazyngory.pl

 

Zdjęcie: Andrzej Osyszko

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com