baner
 
 
 
 
baner
 

Kalendarz tegorocznych zawodów IFSC już dostępny!

To będzie długi i intensywny rok dla wszystkich zawodników - IFSC (International Federation of Sports Climbing) opublikowała wstępny kalendarz imprez na 2019r. Obok sztandarowych zmagań Pucharu Świata w trzech konkurencjach (prowadzenie, bouldering, czasówki) walka toczyła będzie się również o akces do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W związku z powyższym, zaplanowano specjalne, dodatkowe eventy, które będą pełniły rolę olimpijskich kwalifikacji. 

 

Noworoczny plakat IFSC zwiastujący nowy sezon - choć 2019 zaczął się już na dobre, to dla zawodników zmagania rozpoczną się dopiero w kwietniu. Fot. IFSC

 

Rywalizacja seniorów na pucharowych deskach swój początek będzie miała tradycyjnie już w szwajcarskim Meiringen. W pierwszy weekend kwietnia (5-6.04) o pierwsze punkty powalczą boulderowcy. Tydzien później (12-14.04) w Moskwie dołączą do nich czasówkowicze. Specjaliści od prowadzenia z kolei sezon zainaugurują najpóźniej, bo dopiero w dniach 5-6.06 w Villars. 

 

Kulminacyjnym momentem sezonu będą Mistrzostwa Świata, rozgrywane w dniach 11-22 sierpnia w japońskim Hachioji. Zazwyczaj taka impreza odbywa się co dwa lata, ale z uwagi na konieczność przeprowadzenia wspomnianych wcześniej kwalifikacji olimpijskich, niespełna rok po zmaganiach w Innsbrucku, ponownie poznamy nowych mistrzów we wszystkich czterech konkurencjach (oprócz "triady" bouldering-prowadzenie-czasówka dochodzi jeszcze kombinacja). Co równie istotne, 7 najlepszych zawodników i zawodniczek w kombinacji uzyska kwalifikację olimpijską.

 

Ci, którym się to wówczas nie uda, będą mięli drugą szansę we francuskiej Tuluzie, podczas specjalnego eventu kwalifikacyjnego, który odbędzie się w dniach 28.11-1.12. Tam bilety na Olimpiadę ma szansę uzyskać najlepsza 6, oczywiście z wyłączeniem tych, którzy swój akces zdobyli w Japonii. O szczegółowych zasadach co do przyznawania miejsc na Olimpiadzie przeczytacie tutaj.

 

Janja Garnbret zdominowała ubiegły sezon w prowadzeniu, jednak podczas sierpniowych Mistrzostw Świata w Innsbrucku najlepiej wyszedł jej bouldering, gdzie pewnie zgarnęła tytuł. Czy zdoła go obronić? Fot. Eddie Fowke - IFSC


Wstępna rozpiska najważniejszych eventów IFSC na 2019r. prezentuje się następująco:


 

Pełen, szczegółowy kalendarz (aktualizowany na bieżąco) znajdziecie na stronie IFSC. Co ciekawe, znalazło się w nim miejsce dla 2 imprez organizowanych w Polsce: 19-20 lipca Tarnów będzie gościł czasówkowy Puchar Europy Juniorów, natomiast na 6-8 września zaplanowano Mistrzostwa Europy w boulderingu - jednak tutaj jeszcze szczegóły nie są znane, a przynajmniej IFSC milczy na ten temat. Zakładamy, że niebawem je poznamy! ;-)

 

Źródło: IFSC

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com