baner
 
 
 
 
baner
 
2016-08-06
 

Festiwal Biegów Alpejskich

W dniach 6-7 sierpnia 2016 r. w Zawoi odbędzie się prawdziwe święto dla miłośników biegów alpejskich. 7 biegów, 35 km i ponad 5000 m w pionie, a wszystko to w ciągu 2 dni w ramach II edycji Festiwalu Biegów Alpejskich.


Na uczestników czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich, czyli łącznie 7 biegów z finałem „na dochodzenie” i metą na Mosornym Groniu. Organizatorzy zapraszają również do rywalizacji w poszczególnych biegach. Odrębna klasyfikacja oraz możliwośż zapisu będzie prowadzona w 3 biegach: Biegu głównym - Chaszczoku, Biegu na Małą Babią oraz Biegu na Babią Górę przez Perć Akademików.

 

Uczestnicy Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich będą mieli do pokonania 7 różnych tras, 35 km (dystans bez zbiegów, by dotrzeć na start kolejnego etapu), ponad 5000 m przewyższenia, a wszystko to w ciągu 30 godzin!

 

Cały cykl Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich rozpocznie Chaszczok – Bieg na Babią Górę. Bieg ten zaliczany jest do Pucharu Polski Skyrunning. Kolejne biegi pierwszego dnia zmagań to: sprinterski wyścig na Mokry Kozub, potem znacznie dłuższy Bieg na Małą Babią i na koniec - Nocny Bieg na Cyl.  Drugi dzień rywalizacji rozpocznie Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików - zdecydowanie najtrudniejszy technicznie bieg. Jest to drugi bieg festiwalowy zaliczany do Pucharu Polski Skyrunning. W kolejnym etapie zawodnicy będą zdobywać szczyt Babiej Góry od strony słowackiej - w Biegu na Babią Górę – Granica. Po tych 6 biegach będzie znana kolejność oraz odległości czasowe uczestników i w ostatnim, finałowym etapie zawodnicy wystartują “na dochodzenie” w Biegu na Mosorny Groń 

W I edycji Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich zwyciężyli: Daniel Wosik oraz Ewa Majer.

 

Chaszczok – Bieg na Babią Górę oraz Bieg na Babią Górę - Perć Akademików zaliczane są do Pucharu Polski Skyrunning 2016. Podczas Festiwalu Biegów Alpejskich będzie miał miejsce Finał Pucharu Polski Skyrunning 2016.

 

 

POSZCZEGÓLNE BIEGI:

 

6 sierpnia 2016 r.

 

ETAP 1: Chaszczok – Bieg na Babią Górę, (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

 

Dystans 10 km, przewyższenie 1250 m;

 

ETAP 2: Bieg na Mokry Kozub 

 

Dystans 1 km, przewyższenie 100 m;

 

 

ETAP 3: Bieg na Małą Babią (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

 

Dystans 6,9 km, przewyższenie 880 m;

 

ETAP 4: Nocny Bieg na Police

 

Dystans 4 km, przewyższenie 600 m;

 

 

 

7 sierpnia 2016 r.

 

 

ETAP 5: Bieg na Babią Górę – Perć Akademików (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

 

Dystans 7 km, przewyższenie 1000 m;

 

ETAP 6: Bieg na Babią Górę – Granica 

 

Dystans 4 km, przewyższenie 850 m;

 

ETAP 7: Bieg na Mosorny Groń – Finał na dochodzenie

 

Dystans 1,4 km, przewyższenie 330 m;

 

 

Zapraszamy do zapisów!

 

 

Więcej informacji na: www.biegnababia.pl

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com