baner
 
 
 
 
baner
 
2022-03-25
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Przez dwa lata, ze względu na pandemię, nie odbywały się nasze spotkania szkoleniowe w Pięciu Stawach. W tym roku mieliśmy już wszystko zaplanowane, gdy przyszła wojna. Po długich rozmowach doszliśmy do wniosku, że zorganizujemy Dni w nowej formule – dla nas wszystkich, by znaleźć odskocznię w górach w tych trudnych czasach, ale przede wszystkim – dla pogrążonej w wojnie Ukrainy i potrzebujących pomocy uchodźców z tego kraju.

 

W związku z tym dochód z imprezy zostanie przekazany Fundacji Ocalenie, która na szeroką skalę działa na rzecz pomocy Ukrainie. Każdego zapisującego się na szkolenia poprosimy o wrzucenie do puszki kwoty wedle uznania. Cały dochód ze sprzedaży szarlotki w Schronisku w weekend 9-10 kwietnia także zostanie przekazany Fundacji. Nasi Instruktorzy będą pracować bez wynagrodzenia, a Sponsorzy przekażą także dodatkowe produkty, które przekażemy na pomoc, m.in. żywność liofilizowaną, folie NRC, karimaty, śpiwory czy czołówki.

 

Wyjątkowo serdecznie zapraszamy więc wszystkich ludzi gór na dziewiąte Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy, w dniach 9-10 kwietnia 2022 roku, do Schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w Tatrach. Pod okiem Instruktorów i Przewodników, związanych z 5+Szkołą Górską, można będzie dowiedzieć się podstaw wiedzy lawinowej, skiturowej, nawigacyjnej, turystyki zimowej, a także przyrodniczej. Szkolenia podzielone będą na godzinne bloki w terenie oraz prelekcje, spotkania i testy sprzętu. Odbędzie się także specjalny wyścig outdoorowy z nagrodami oraz debata lawinowa nt. plecaków i kamizelek wypornościowych.

 

 

Przez cały weekend będziemy zbierać środki na pomoc, a nasza zbiórka została już zgłoszona do Fundacji Ocalenie. Im więcej Was przyjdzie, tym lepiej pomożemy!

 

Szkolić będą górscy profesjonaliści – Ratownicy TOPR, Instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, Przewodnicy Międzynarodowi IVBV oraz Tatrzańscy. Pod wodzą Marcina Józefowicza, Maćka Ciesielskiego, Andrzeja Maraska i Przemka Cholewy oraz ich doświadczonych kolegów poznacie bezpieczny świat zimowych aktywności w Tatrach.

 

Oprócz szkoleń w sobotę, pojawią się także testy nart i splitboardów, firmy outdoorowe zaprezentują nowości w sprzęcie lawinowym i turystycznym, a w niedzielę będzie można wypożyczyć narty freeride’owe, skiturowe czy splitboardy na indywidualne wycieczki. Wszystkie zajęcia zaplanowane są tak, by można rano przyjść z dołu i spędzić cały dzień w najpiękniejszej dolinie Tatr.

 

 

Zapisy na miejscu: Schronisko PTTK Pięć Stawów, sobota od godz.7.30 rano. Start szkoleń o 9.00. W niedzielę zapisy nie obowiązują, rezerwacje sprzętu bezpośrednio u wystawców.

 

Szczegółowy program dostępny na stronie

Wydarzenie na FB

 

 

 

Tekst: Monika Strojny

Zdjęcia: arch. Organizatora

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com