baner
 
 
 
 
baner
 
2016-06-01
 

„Chiński maharadża” Wojtka Kurtyki na teatralnych deskach

Książka Wojtka Kurtyki doczekała się pierwszej adaptacji scenicznej!

Zadania podjęła się Klaudyna Rozhin, założycielka niezależnego teatru Divadlo Kontra. Spetkakl w jej reżyserii można obejrzeć w czerwcu w słowackiej Spiskiej Nowej Wsi. W spektaklu występują Peter Čižmár (aktor grający Kurtykę) i wspinacz Michal Sabovčík, dla którego jest to sceniczny debiut. 
 

Jak możemy przeczytać na stronie teatru:

 

Jest to „niezwykły thriller przygodowy ikony światowego himalaizmu, słowacka i światowa premiera scenicznej adaptacji książki Wojtka Kurtyki. Magiczna i filozoficzna opowieść o pokonywaniu siebie. Hipnotyzujący świat Dżemu, cyfry, Krei, magicznej Pompy, jaszczurki zwanej Geko... Silne emocje, świetny humor… Nie tylko dla wspinaczy!”

 

Spektakl grany jest w czerwcu w niewielkiej sali, znajdującej się w podziemiach, która może pomieścić jedynie 30 widzów (miejsca siedzące). Jeśli więc chcecie zobaczyć spektakl według książki Kurtyki, lepiej zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem (0907 908 986)

 

Najbliższe spektakle:

10.06.2016, godz. 19:00

11.06.2016, godz. 19:00

12.06.2016, godz. 19:00


Wstęp: 7 euro


 

Będzie go można zobaczyć nie tylko w Spiskiej Nowej Wsi, będzie bowiem grany w systemie repertuarowym i będzie się pojawiał na afiszu kilka razy w miesiącu. W lipcu spektakle odbędą sie w Kulturparku w Koszycach (w dniach 22, 23, 24.07), o czym jeszcze wam przypomnimy.


 

 

Profil teatru na Facebooku

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
dwojewkoronie.pl
Byliśmy wczoraj - zdecydowanie polecamy. Napiszemy więcej o spektaklu i nie tylko u nas na fb dwojewkoronie.pl. Dzięki goryonline.com za namiary na przedstawienie.
Redakcja
najprawdziwsza prawda ;-)
Ja
Ale jaja to nie żart?

 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com