baner
 
 
 
 
baner
 
2015-07-31
 

Bezpieczna Orla Perć

W dniach 21–22 lipca odbyło się spotkanie dla dziennikarzy zorganizowane przez TOPR, TPN oraz Biuro Przewodników Wysokogórskich TATRAGUIDE. Jego celem było przekazanie informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po Orlej Perci.

Pierwszego dnia w Hotelu BELVEDERE w Zakopanem miały miejsce prezentacje Tatrzańskiego Parku Narodowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Biura Przewodników Wysokogórskich TATRAGUIDE. Nazajutrz przedstawiciel TPN i przewodnicy wysokogórscy zabrali dziennikarzy w góry – na Orlą Perć.

 

Pierwszego dnia spotkanie zaczęło się od prezentacji Jana Krzeptowskiego – pracownika działu udostępniania TPN – o uwarunkowaniach przyrodniczych Tatr. Następnie Szymon Ziobrowski, Dyrektor TPN, przybliżył historię Orlej Perci. W dalszej części spotkania przedstawione zostały statystyki wypadków, o których opowiedział ratownik TOPR – Andrzej Marasek. Natomiast naczelnik TOPR Jan Krzysztof podsumował kwestie dotyczące wypadków na Orlej Perci i najczęstszych przyczyn z jakich dochodzi do nieszczęśliwych zdarzeń.

 

Na zakończenie o tym, jak przygotować się do wyjścia na ten najtrudniejszy szlak w Tatrach Polskich oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo wychodząc w góry, a zwłaszcza na długie i trudne wycieczki, opowiadał przewodnik Jan Gąsienica Roj z Biura Przewodników Wysokogórskich TATRAGUIDE.  

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele prasy regionalnej, gazet branżowych oraz ogólnopolskich mediów.Zdjęcia: Piotr Drożdż

 Jan Krzeptowski opowiada o uwarunkowaniach przyrodniczych Tatr
 Jan Krzysztof, naczelnik TOPR i Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN
 Andrzej Marasek, ratownik TOPR , przedstawia statystyki wypadków na Orlej Perci
 Jan Gąsienica Roj z Biura Przewodników Wysokogórskich TATRAGUIDE przybliża temat bezpieczeństwa w górach
 Wycieczka dziennikarzy na Orlą Perć
 
 Wycieczka dziennikarzy na Orlą Perć
 Wycieczka dziennikarzy na Orlą Perć
 Wycieczka dziennikarzy na Orlą Perć
 Wycieczka dziennikarzy na Orlą Perć
 Wycieczka dziennikarzy na Orlą Perć
 
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com