3-5 listopada 2017, Rzeszów: Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy po raz dziewiąty! Wśród gości m.in. Aleksander Doba, Janusz Majer, Piotr Strzeżysz, Michał Woroch i Ewa Wachowicz!
W dniach od 3 do 5 listopada w Rzeszowie odbędzie się 9. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata. To pierwsza i największa impreza podróżnicza w województwie podkarpackim!
Gościem Specjalnym tegorocznego Kalejdoskopu będzie Aleksander Doba – Laureat Super Kolosa – najbardziej prestiżowego wyróżnienia podróżniczego w Polsce, a także Podróżnik Roku w plebiscycie Magazynu National Geographic – tuż po zakończonej sukcesem trzeciej, samotnej wyprawie kajakowej przez Atlantyk trasą północną, która trwała aż 110 dni!
W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu – obok wystąpień blisko 20 zaproszonych Gości prezentujących różnorodne tematy z wielu zakątków świata – odbędzie się także premierowy (w tej części Polski!) pokaz filmu „Mama” w reżyserii Wojtka Kozakiewicza, wyróżnionego Nagrodą Publiczności oraz Nagrodą za Najlepszy Film Wspinaczkowy podczas XXII Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. Jak co roku nie zabraknie także licznych konkursów dla publiczności, z atrakcyjną pulą nagród od Sponsorów i Partnerów Festiwalu!
Wśród zaproszonych prelegentów jest m.in. jednym z najbardziej znanych polskich himalaistów – Janusz Majer – który, jako obecny szef programu "Polskie Himalaje", którego częścią został program Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, opowie o dotychczasowej działalności Polaków na K2 oraz o planowanej na sezon 2017/2018 Zimową Wyprawę Narodową. Walka o zimowe wejście na K2 trwa już niemal tak samo długo jak historia podboju Mount Everestu.
Gościem Kalejdoskopu będzie także Michał Woroch – uczestnik projektu i wyprawy „Z Ushuaia na Ziemi Ognistej do Prudhoe Bay na Alasce”, realizowanej pod nazwą “Wheelchairtrip”. W trakcie swojego wystąpienia opowie o tym, dlaczego dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich rzuciło wyzwanie tak trudnej i wyczerpującej trasie. Pomimo wszelkich przeciwności losu – wspólnie z Maciejem Kamińskim – ruszyli w podróż życia. W połowie drogi silnik ich Landrovera się poddał. Oni nie…
Kolejna edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego to nowe wyzwanie by – jak co roku – przygotować ciekawy, ambitny i zróżnicowany program. Wszystko po to, by każdy uczestnik imprezy mógł wybrać coś inspirującego i ciekawego dla siebie.
- Wiele osób biorących udział w Podkarpackim Kalejdoskopie Podróżniczym w Rzeszowie podkreśla świetną, przyjacielską atmosferę, jaka panuje na festiwalu i to chyba dla nas najważniejsza nagroda za ogrom pracy wkładany rokrocznie w organizację festiwalu – mówi Bartosz Piziak, pomysłodawca Festiwalu i prezes Stowarzyszenia PRO-TUR, które od już po raz dziewiąty jest Organizatorem imprezy.
W tym roku organizatorzy przewidują, że zarówno w bezpłatnych blokach szkolnych dla młodzieży jak również w części właściwej Kalejdoskopu w Wojewódzkim Domu Kultury (piątek) i Filharmonii Podkarpackiej (sobota, niedziela) weźmie udział ponad 2000 osób!
- Poza blokami szkolnymi, obowiązują bilety wstępu oraz karnety na całe wydarzenie, które można zakupić on-line na stronie internetowej festiwalu – mówi Piotr Piech – organizator imprezy. Ceny biletów na cały dzień wypełniony spotkaniami i innymi, licznymi atrakcjami staramy się ustalać na poziomie podobnym do jednego seansu filmowego w kinie. Takie założenie przyjęliśmy na samym początku i pomimo faktu, że z roku na rok jest to coraz większe wyzwanie, staramy się je realizować. Chociażby z tego powodu warto wybrać się w pierwszy weekend listopada do Rzeszowa – dodaje.
Ramowy program 9. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego w Rzeszowie, 3-5.11.2017 r.
Piątek, 3.11.2017 – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2
09:30 – 13:30 Bezpłatne bloki szkolne (dwa bloki po 3 prelekcje podróżnicze) dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego
Katarzyna Irzeńska - Sri Lanka - wyspa, której nie da się zapomnieć
Zdzich Rabenda - (Nie)straszny Bliski Wschód – o samotnej podróży autostopem przez Turcję, Irak, Iran, Zjednoczone Emiraty i Oman
Piotr Strzeżysz - Rowerem przez Peru, Kolumbię i Gwatemalę
Piątek, 3.11.2017 – Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7
17:30 – 18:30 – Zdzich Rabenda – Od źródeł do ujścia. Dmuchanym kajakiem przez Wisłę
18:30 – 19:30 – Piotr Strzeżysz – Teraz to jest teraz – rowerem przez Peru, Kolumbię i Gwatemalę
19:30 – 20:30 – Lech i Wojciech Flaczyńscy – Do trzech razy sztuka – Rodzinna konfrontacja z Himalajami
20:30 – 22:00 – Projekcja filmu „MAMA” – Reżyseria: Wojciech Kozakiewicz.
Sobota, 4.11.2017 – Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego, ul. Szopena 30
10:00 – 14:00 (sala kameralna) Warsztaty post-turysta.pl – Koniec turystyki jaką znamy? (część 1)
11:30 – 13:30 (Rzeszowski Kraft) Warsztaty winne – ,,Nie tylko ,,Gaumardżos” – mistrzowska szkoła toastów i degustacja win gruzińskich” – pod okiem tamady Witolda Gapika.
13:30 – 14:30 – Emilia Długa – Laponia – tam, gdzie zorza polarna tańczy na dobranoc
14:30 – 15:30 – Marcin Korzonek – Polska Prosto Rowerem 2016
15:30 – 16:30 – Michał Woroch (WheelchairTrip) – Z Ushuaia na Ziemi Ognistej do Prudhoe Bay na Alasce
16:30 – 17:30 – Mariusz Jachimczuk – Ekwador – w cieniu wulkanów i na plażach Galapagos
17:30 – 18:30 – Marek Arcimowicz – Fotograf na planie filmowym projektu „Kobieta na krańcu świata” Martyny Wojciechowskiej
18:30 – 19:30 – Janusz Majer – K2 dla Polaków zimą!
19:30 – 20:30 – Aleksander Doba – Niemożliwe nie istnieje – jak pokonać swoje słabości, by móc osiągnąć wymarzony sukces
Niedziela, 5.11.2017 – Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego, ul. Szopena 30
10:00 – 14:00 (sala kameralna) Warsztaty post-turysta.pl – Koniec turystyki jaką znamy? (część 2)
13:30 – 14:30 – Marek Podraza – Malediwy od kuchni – wyprawa życia na własną rękę
14:30 – 15:30 – Katarzyna Wężyk – Kanada – ulubiony kraj świata – spotkanie autorskie
15:30 – 16:30 – Witold Gapik – Od kołyski aż po grób – życie codzienne nad Morzem Kaspijskim
16:30 – 17:30 – Adam Kwaśny – Kuba – wyspa spotkań – ludzie i bogowie
17:30 – 18:30 – Krzysztof Jaxa Kwiatkowski – Namibia i Botswana – perły Afryki
18:30 – 19:30 – Michał Zieliński – Twarze Ar-Rakki – oblicze Syrii po sześciu latach wojny
19:30 – 20:30 – Ewa Wachowicz, Klaudia Cierniak-Kożuch – Korona Wulkanów Ziemi
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w Programie Festiwalu.
Partnerem Strategicznym 9. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego jest LOTTO. Partnerem Złotym - PKO Bank Polski, Sponsorem Złotym - ERV, Sponsorem Srebrnym - CEWE. Sponsorami są także: Relaksmisja, Kolorowy Świat oraz New Balance. Partnerem Organizacyjnym jest Województwo Podkarpackie.
Pełny program i bilety: www.KalejdoskopPodrozniczy.pl
www.FB.com/KalejdoskopPodrozniczy
#KalejdoskopPodrozniczy #9PKP #PKP2017 #Podkarpackie
Kontakt:
Bartosz Piziak
tel. 606 760 829
email: bartek@kalejdoskoppodrozniczy.pl