baner
 
 
 
 
baner
 
2015-10-26
 

1% dla TOPR - 2015

Fundacja została powołana, aby wspierać Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jej głównym celem jest wspieranie ratownictwa górskiego realizowanego przez TOPR, które działa przede wszystkim na terenie Tatr Polskich i Pogórza Spisko – Gubałowskiego oraz rozwój bazy technicznej, w tym bazy śmigłowca Sokół, sprzętu oraz wyposażenia wykorzystywanego w ratownictwie tatrzańskim. Fundacja finansuje lub współfinansuje działalność szkoleniową ratowników. Pomaga także ciężko chorym ratownikom w leczeniu i rehabilitacji.

W roku 2010 uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego i jesteśmy uprawnieni do otrzymywania 1% podatku od osób fizycznych. DZIĘKI WAM suma przekazanego 1% podatku za rok 2014 wyniosła 407 066,23 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Jednocześnie chcemy skorzystać z okazji i podziękować również osobom, które w ostatnich latach wpłacają bezpośrednio pieniądze na konto fundacji celem wsparcia ratownictwa.

Miło nam poinformować, że łącznie w latach 2010-2015 fundacja wsparła TOPR na kwotę 

1 486 405,52zł.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi sprawozdaniami z działalności publikowanymi na stronie internetowej www.fundacja.topr.pl. Całe uzyskiwane przez Fundację wsparcie finansowe jest przeznaczone na realizację celów statutowych. Tylko w ostatnim czasie zakupiliśmy i przekazaliśmy TOPR między innymi:

  • 150 000 zł na bieżącą działalność ratowniczą
  • liny dyneema – 7427,32 zł 
  • przenośne urządzenia AED (SCHILLER FREAD EASYPORT) wspierające podstawowe zabiegi resuscytacyjne (Basic Life Support). Jego małe wymiary oraz niska waga umożliwiają wykorzystanie go w zabiegach ratunkowych podczas wypraw prowadzonych zarówno na szlakach turystycznych jak i w trudno dostępnych miejscach czy wąskich korytarzach jaskiń - 14303,95 zł
  • nosze piguillem – 12 000 zł
  • nosze Kong Lecco Stretcher 9234,84 zł
  • materac próżniowy Tyromont 3 330 zł

 

Przekazane przez Państwa wpłaty są dużym wsparciem dla ratowania życia ludzi w Tatrach.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc.

Robert Kidoń

Prezes Fundacji TOPR

 

 KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com