baner
 
 
 
 
baner
 
2015-04-22
 

Zima w pełni na Memoriałe Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie

W wyjątkowo trudnych warunkach zimowych, przy padającym śniegu, wietrze i mgle ponad 170 osób wystartowało w międzynarodowym XVIII Memoriale Piotra Malinowskiego w Ski-alpinizmie. W sobotę 18 kwietnia zawodnicy z Polski, Słowacji i Czech pokonali wymagającą, przepiękną trasę: z Hali Gąsienicowej na Liliowe, Świnicką Przełęcz i Karb, Zawrat, przez Pustą Dolinkę na Kozią Przełęcz i do mety przy Schronisku Murowaniec. Zwycięzcy Jozefovi Hlavco ze Słowacji pokonanie tej liczącej ponad 1500m przewyższenia i około 12km trasy zajęło zaledwie 2h 2minuty, a najszybszej z kobiet,  Ani Figurze z Zakopanego:2h 14minut!

Dwa pozostałe miejsca podium zajęli ratownicy, którzy podczas Memoriału walczyli także o tytuł Mistrza Polski Ratowników Górskich  - drugi zawodnik Jacek Żebracki po wspaniałym finiszu zwyciężył w tej kategorii jako senior. Po latach wygrywania Memoriału trzecim miejscem musiał zadowolić się Milan Madaj, który był najlepszym ratownikiem -weteranem, a w kategorii nestorów wygrał Milan Nedelka


Łatwiejszą trasę z Hali Gąsienicowej na Suchą Przełęcz i Karb oprócz dorosłych w kategorii „amator” (zwyciężyli Sebastian Druszkiewicz i Marta Krzeptowska) pokonały też dzieci, kadeci i juniorzy w wieku 12-20 lat, a wśród nich najlepsi okazali się Peter Polovka (junior), Franek Rząsa (kadet), Ewa Brzeska (kadetka) i Maciek Korzeniowski (dzieci). 


Tradycyjnie już Memoriał był także zakończeniem zmagań w Pucharze Polski PZA, który zdobyli Marcin Piętka i Ania Figura w kategorii senior, Tomasz Brzeski i Klaudia Tasz w kategorii weteran, Piotr Niessner i Zofia Gutek w kategorii nestorów, Marek Legaszewski w kategorii juniorów oraz Franciszek Rząsa i Ewa Brzeska w kadetach. 


Mimo , że zawodnicy imprezą do rana w gościnnych progach Schroniska Murowaniec zakończyli oficjalny sezon zawodów w Polsce, to tegoroczna wiosna zakpiła z zimy. Tuż po zawodach w Tatrach spadło od 20 do 30cm śniegu, także dobre warunki skiturowe mają szansę utrzymać się aż do majowego weekendu.  

Organizatorzy Memoriału Klub TKN Tatra Team oraz Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dziękują sędziom, ratownikom i sympatykom za pomoc przy organizacji zawodów, a także Sponsorom: marce Dynafit -za ufundowanie koszulek i nagród, FlexiStav, Pomoca, Piekarni Cukierni Gałuszka, Manufaktura Piwna, Sewik oraz Biuro Promocji Zakopanego. Do zobaczenia za rok!

Pełne wyniki na www.memorial.topr.pl

Więcej o Pucharze Polski na stronie www.pza.org.pl 


Zdjęcia: Zofia Szwajnos i Organizatorzy
 
 
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com